Trwa ładowanie...
d206etd

Francja: wzmocnić inspekcje w Iraku

Minister spraw zagranicznych Francji Dominique de Villepin zaproponował w środę w Radzie Bezpieczeństwa ONZ wzmocnienie inspekcji w Iraku, a ewentualne zastosowanie siły nazwał ostatecznością.

Share
d206etd

Szef francuskiej dyplomacji przemawiał po wystąpieniu sekretarza stanu USA Colina Powella, który prezentował w RB ONZ dowody na to, że Bagdad dysponuje programami zakazanej broni i w dalszym ciągu nie chce się rozbroić.

Villepin zaproponował, by potroić liczbę inspektorów rozbrojeniowych w Iraku, prowadzić ciągłą obserwację w Bagdadzie i zaoferował udział w monitoringu francuskiego samolotu rozpoznawczego Mirage IV. (mag)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Czy Polska powinna się aż tak bardzo angażować po stronie Ameryki? Czy Polska powinna bardziej liczyć się ze zdaniem Niemiec i Francji? Czy Polsce potrzebny jest "Wielki Brat" za oceanem?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d206etd

Podziel się opinią

Share
d206etd
d206etd
Więcej tematów