Trwa ładowanie...
dp1t29p
IAR

Francja: ugaszono pożar w muzeum Cite des Sciences w Paryżu

Strażacy opanowali pożar Muzeum Nauki i Przemysłu - Cité des Sciences et de l’Industrie - w Paryżu. Jedna z największych tego typu placówek w Europie będzie jednak zamknięta co najmniej przez jeden dzień. Straty są szacowane na około 110 milionów euro.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Cite des Sciences, Paryż
Cite des Sciences, Paryż (Wikipedia)
dp1t29p

Akcja gaszenia pożaru trwała około 8 ośmiu godzin. Uczestniczyło w niej 120 strażaków i około 30 samochodów strażackich. Pożar wybuchł, z nieznanych jak dotąd przyczyn, w części muzeum zamkniętej na czas prac remontowych.

Rzecznik prasowy paryskiej straży pożarnej powiedział Agencji France Presse, że działania służb ratowniczych wewnątrz budynku były utrudnione ze względu na wyjątkowo wysoką temperaturę. Obecni wewnątrz strażacy musieli zmieniać się co 20 minut. Dwóch z nich zostało lekko poparzonych.

Akcję utrudniało również to, że wybuchł on w części muzeum, w której trwały prace remontowe. Te roboty, a także zgromadzone na miejscu materiały i sprzęt budowlany, spowodowały zmianę konfiguracji wnętrza. Strażacy nie mogli całkowicie polegać na dostarczonych im planach budynków.

dp1t29p

Choć pożar został w zasadzie ugaszony, około 50 strażaków pozostało na miejscu. Muzeum będzie zamknięte przez cały dzień. Nie działa również przebiegająca w pobliżu linia tramwajowa.

Cité des Sciences et de l’Industrie to kompleks sal wystawowych i kinowych, zbudowany w północno-wschodniej części Paryża w latach siedemdziesiątych. Jego celem jest propagowanie kultury naukowej i technicznej.

Zobacz również: Strzelanina w Muzeum Żydowskim w Brukseli

dp1t29p

Podziel się opinią

Share
dp1t29p
dp1t29p
Więcej tematów