Trwa ładowanie...

Francja tematem rozmów Szydło i Merkel

Najbardziej aktualne zagadnienia w agendzie unijnej, m.in. wybory prezydenckie we Francji, Brexit i problem migracji, były tematami rozmowy premier Beaty Szydło i kanclerz Niemiec Angeli Merkel w niedzielę w Hanowerze - informuje kancelaria premiera.

Francja tematem rozmów Szydło i MerkelŹródło: PAP, fot: Carsten Koall
d4dl304
d4dl304

- Najbardziej aktualne zagadnienia w agendzie unijnej, m.in. wybory prezydenckie we Francji, Brexit i problem migracji, były tematami rozmowy premier Beaty Szydło i kanclerz Niemiec Angeli Merkel w niedzielę w Hanowerze - informuje kancelaria premiera.

Kanclerz Niemiec podjęła premier Szydło kolacją po tym, gdy wspólnie szefowe polskiego i niemieckiego rządu otworzyły międzynarodowe targi przemysłowe Hannover Messe.

Jak poinformowała kancelaria premiera w komunikacie, szefowe rządów rozmawiały o najbardziej aktualnych zagadnieniach w agendzie unijnej, m.in. o wyborach prezydenckich we Francji, Brexicie, a także o problemie migracji.

Podczas rozmowy premier ubiegała się również o uzyskanie poparcia Niemiec dla kandydatury Łodzi jako organizatora International Expo 2022. Według kancelarii premiera, Polska będzie walczyć o głosy ze Stanami Zjednoczonymi i Argentyną, a decyzja w sprawie przyznania prawa do zorganizowania przedsięwzięcia zapadnie w listopadzie podczas Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw. Tematem przewodnim tzw. małego EXPO ma być rewitalizacja obszarów miejskich.

d4dl304

- Spotkanie premier Beaty Szydło i kanclerz Angeli Merkel było także okazją do rozmowy na tematy dotyczące polityki obronnej oraz stosunków transatlantyckich - dodaje kancelaria premiera.

W niedzielę we Francji odbyła się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Według sondaży exit poll do drugiej tury, która odbędzie się 7 maja, przeszli centrysta Emmanuel Macron i szefowa Frontu Narodowego Marine Le Pen.

Z kolei w następną sobotę w Brukseli odbędzie się szczyt unijny, na którym przywódcy 27 państw członkowskich UE przyjmą wytyczne do negocjacji warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

Premier Szydło przebywa w Hanowerze w związku z otwarciem Hannover Messe, jednych z największych targów przemysłowych na świecie. Polska w tym roku jest krajem partnerskim. W poniedziałek Szydło i Merkel wspólnie otworzą polskie stanowisko na targach.

d4dl304
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dl304
Więcej tematów