Trwa ładowanie...

Francja. Masowe protesty przeciwko reformie kodeksu pracy

Tysiące ludzi protestuje na ulicach miast Francji przeciwko reformie kodeksu pracy. To pierwszy strajk na tak szeroką skalę w czasie kadencji prezydenta Emmanuela Macrona. W całym kraju protesty mają odbywać się w 180 miastach.

Share
Francja. Masowe protesty przeciwko reformie kodeksu pracy
Źródło: rt.com, Fot: nn
d2puc2c

To pierwszy wyraz społecznego niezadowolenia z rządów nowego prezydenta na tak wielką skalę. Wszystko przez reformę kodeksu pracy, którą zapowiedział rząd Macrona miesiąc temu.

Policjanci na ulicach Paryża, przewidują że agresja tłumu będzie eskalować. rt.com
Policjanci na ulicach Paryża, przewidują że agresja tłumu będzie eskalować. Źródło: rt.com, Fot: nn

Powszechna Konfederacja Pracy (CGT), najważniejsza z pięciu konfederacji pracowników we Francji, przewodzi dzisiejszym protestom w całym kraju. To ona nawoływała do zorganizowania ok. 180 demonstracji przeciwko planowanej reformie

Ulice Paryża w czasie wtorkowych protestów. rt.com
Ulice Paryża w czasie wtorkowych protestów. Źródło: rt.com, Fot: nn

Związkowcy zablokowali wstęp na Wieżę Eiffla, a pracownicy komunikacji miejskiej odmówili współpracy i zatrzymali ruch wokół paryskiego Łuku Triumfalnego. Policja jest przygotowana na ewentualne akty przemocy ze strony rozwścieczonego tłumu.

Można spodziewać się, że negatywne nastroje tłumu będą eskalować. Już teraz z tłumu strajkujących w Paryżu lecą w stronę policji butelki i przypadkowe przedmioty.

Źródło: France24

d2puc2c

Podziel się opinią

Share
d2puc2c
d2puc2c
Więcej tematów