Trwa ładowanie...
d5wkfa3

Francja. Masowe protesty przeciwko reformie kodeksu pracy

Tysiące ludzi protestuje na ulicach miast Francji przeciwko reformie kodeksu pracy. To pierwszy strajk na tak szeroką skalę w czasie kadencji prezydenta Emmanuela Macrona. W całym kraju protesty mają odbywać się w 180 miastach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ulice Paryża w czasie wtorkowych protestów przeciwko reformie kodeksu pracy.
Ulice Paryża w czasie wtorkowych protestów przeciwko reformie kodeksu pracy. (rt.com, Fot: nn)
d5wkfa3

To pierwszy wyraz społecznego niezadowolenia z rządów nowego prezydenta na tak wielką skalę. Wszystko przez reformę kodeksu pracy, którą zapowiedział rząd Macrona miesiąc temu.

Policjanci na ulicach Paryża, przewidują że agresja tłumu będzie eskalować. rt.com
Policjanci na ulicach Paryża, przewidują że agresja tłumu będzie eskalować. (rt.com, Fot: nn)

Powszechna Konfederacja Pracy (CGT), najważniejsza z pięciu konfederacji pracowników we Francji, przewodzi dzisiejszym protestom w całym kraju. To ona nawoływała do zorganizowania ok. 180 demonstracji przeciwko planowanej reformie

Ulice Paryża w czasie wtorkowych protestów. rt.com
Ulice Paryża w czasie wtorkowych protestów. (rt.com, Fot: nn)

Związkowcy zablokowali wstęp na Wieżę Eiffla, a pracownicy komunikacji miejskiej odmówili współpracy i zatrzymali ruch wokół paryskiego Łuku Triumfalnego. Policja jest przygotowana na ewentualne akty przemocy ze strony rozwścieczonego tłumu.

Można spodziewać się, że negatywne nastroje tłumu będą eskalować. Już teraz z tłumu strajkujących w Paryżu lecą w stronę policji butelki i przypadkowe przedmioty.

Źródło: France24

d5wkfa3

Podziel się opinią

Share
d5wkfa3
d5wkfa3
Więcej tematów