Trwa ładowanie...
d38io6j

Francja. Demonstracje i aresztowania w Paryżu

Szef francuskiego MSW Gerald Darmanin poinformował w sobotę, że w wielu miastach Francji trwają demonstracje przeciw ustawie o globalnym bezpieczeństwie i przeciw przemocy policyjnej. W Paryżu na bulwarze Sewastopol doszło nawet do starć demonstrantów z policją. Zatrzymano 50 osób.
Share
Uczestnicy protestów we Francji
Uczestnicy protestów we Francji Źródło: EPA, PAP, Fot: IAN LANGSDON
d38io6j

W sobotę w wielu miastach Francji odbywają się demonstracje przeciw ustawie o globalnym bezpieczeństwie i przeciw przemocy policyjnej. W Paryżu na bulwarze Sewastopol doszło do starć demonstrantów z policją, która zatrzymała 50 osób - poinformował szef francuskiego MSW Gerald Darmanin.

Władze Francji nie zezwoliły na organizację demonstracji w Paryżu, argumentowali to tym, że warunki bezpieczeństwa nie zostały spełnione. Mimo to w stolicy odbywa się kilka manifestacji. Media podają, że wśród demonstrantów znajduje się duża, agresywna, zorganizowana grupa zamaskowanych osób, tzw. Czarny Blok.

Tesla Model 3 302 KM - acceleration 0-100 km/h

"Czarny blok" to określenie agresywnych, zamaskowanych demonstrantów działających w grupach oraz członków ugrupowań alterglobalistycznych, antykapitalistycznych i antypaństwowych. Są starannie zamaskowani, tak by uniknąć identyfikacji. Atakują małymi grupami, dopuszczając się aktów agresji i wandalizmu.

d38io6j

Ustawa o globalnym bezpieczeństwie

Ustawa o globalnym bezpieczeństwie przewiduje karę 1 roku więzienia i grzywnę w wysokości 45 tys. euro za rozpowszechnianie wizerunku twarzy lub jakikolwiek innego elementu pozwalającego na identyfikację funkcjonariuszy policji podczas dokonywanych przez nich interwencji.

Manifestacje trwają także w innych miastach we Francji, m.in: w Lyonie, Strasburgu, Bordeaux, Lille, Dijon, Caen, Tours oraz Nancy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38io6j

Podziel się opinią

Share
d38io6j
d38io6j
Więcej tematów