Trwa ładowanie...

Francja. Awaria w punkcie szczepień. To nie był przypadek

We francuskim mieście Audincourt - na wschodzie kraju - miało dojść do "celowego ataku" na instalację elektryczną punktu szczepień na COVID-19. O incydencie policję poinformował mer miasta. Zagrożonych było kilka tysięcy dawek preparatu.

Share
W pozbawionych prądu chłodziarkach było ok. 3500 dawek szczepionki Pfizera.
W pozbawionych prądu chłodziarkach było ok. 3500 dawek szczepionki Pfizera. Źródło: Materiały WP, fot: Adobe
d16i1p7

Martial Bourquin, mer francuskiego miasta Audincourt poinformował, że w niedzielę (18 lipca) doszło do uszkodzenia głównej sieci elektrycznej w jednym z punktów szczepień przeciwko na COVID-19. Na tym nie koniec. Uszkodzono też zasilanie awaryjne.

Jak podkreślił włodarz miasta, był to akt "celowy i niedopuszczalny". Okazało się, że nieznani sprawcy uszkodzili bezpieczniki instalacji.

Przywileje dla osób zaszczepionych przeciw koronawirusowi? Rzecznik PiS odpowiada

Awaria trwała około półtorej godziny. Jeszcze nie wiadomo, jakie będą konsekwencję niedoboru prądu w tak ważnym miejscu.

d16i1p7

"W tym czasie w pozbawionych prądu chłodziarkach było ok. 3500 dawek szczepionki Pfizera. Po przywróceniu zasilania, dawki przewieziono do laboratorium w celu sprawdzenia ich przydatności" - podaje PAP.

Policja szuka sprawców

Ten bezmyślny czyn nie pozostanie bez konsekwencji. O incydencie została poinformowana policja, która przystąpiła do poszukiwania sprawców. Jak podaje agencja, zabezpieczono odciski palców oraz nagrania z kamer wideo.

Motywy sprawców nie są znane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d16i1p7

Podziel się opinią

Share
d16i1p7
d16i1p7
Więcej tematów