Trwa ładowanie...
13-10-2014 13:45

Fotoreporter żegna się z życiem? "Nie obawiam się śmierci"

Uwięziony przez islamskie Państwo brytyjski fotoreporter opublikował artykuł, który można rozumieć jako jego pożegnanie z życiem. "Nie obawiam się śmierci, żyję już dość długo pod jej skrzydłami" - napisał. John Cantlie wystąpił też w kolejnym propagandowym wideoklipie dżihadystów, zarzucając Stanom Zjednoczonym i Wielkiej Brytanii obojętność na los zakładników.

Fotoreporter żegna się z życiem? "Nie obawiam się śmierci"Źródło: AFP, fot: HO / Al-Furqan Media via YouTube
dhkzanr
dhkzanr

W czwartym biuletynie Islamskiego Państwa John Cantlie wygłasza wyzwanie, w którym dżihadyści szydzą z wojny na odległość, jaką prowadzi zmontowana przez Waszyngton koalicja 40 państw. Islamiści zarzucają rządom zachodnim, że są gotowe wyrzucać miliony dolarów na "hollywoodzką" wojnę powietrzną, zamiast wykupić swoich zakładników.

W artykule opublikowanym równolegle w internetowym piśmie Islamskiego Państwa "Dabiq", Cantlie apeluje do rządu w Londynie, aby podjął rokowania z islamistami w sprawie jego zwolnienia. Jak pisze: "Jeszcze żyję, ale w którymś momencie w najbliższej przyszłości mudżahedini z pewnością stracą cierpliwość."

Cantlie opisuje dalej, jak zżył się z pozostałymi straconymi zakładnikami, z którymi modlił się wspólnie co wieczór i jak jednego po drugim żegnał ich idących na stracenie. "Nie obawiam się śmierci, żyję już dość długo pod jej skrzydłami, ale jeśli taki ma być mój koniec, wolałbym spojrzeć jej w twarz wiedząc, że jest to równa walka, a nie kapitulacja" - pisze fotoreporter.

Znajomi dziennikarza są przekonani, że w przeciwieństwie do czterech propagandowych wideoklipów, ten tekst wyszedł spod jego pióra.

dhkzanr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dhkzanr
Więcej tematów