Trwa ładowanie...
d4bbhc9

Fotomontaż z europosłami PiS. Patryk Jaki dla WP: "Ordynarny fejk. To wstyd dla Facebooka"

Europosłowie PiS na sali plenarnej w Parlamencie Europejskim pozujący z krzyżami - taki fotomontaż obiegł w ostatnich godzinach sieć. Zyskał dużą popularność - mimo że jest całkowicie nieprawdziwy. Patryk Jaki w rozmowie z WP wzywa pracowników Facebooka, by usunęli grupę, która stworzyła fejkowe zdjęcie. Były wiceminister sprawiedliwości jest oburzony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Europosłowie PiS w obiektywie Radka Pietruszki z PAP
Europosłowie PiS w obiektywie Radka Pietruszki z PAP (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d4bbhc9

- To jedna z największych fejkowych grup sprzyjających Platformie Obywatelskiej w Internecie - zauważa w rozmowie z WP europoseł PiS Patryk Jaki.

Mowa o grupie "Polska Racjonalna", która zamieściła grafikę, na której widać europarlamentarzystów PiS z krzyżami w rękach. Krzyżami doklejonymi. Jednak grafika wygląda tak, jakby była prawdziwa. Dlatego tak wielu dało się na nią nabrać. Zdjęcie udostępniło co najmniej kilka tysięcy osób.

d4bbhc9

CZYTAJ TEŻ: Fotomontaż z europosłami PiS obiega internet. "Krzyżowcy" okazali się fejkiem

FB FB
FB (FB, Fot: Racjonalna Polska)

Facebook? Wstyd

Spreparowana fotografia europosłów PiS obiegła sieć. Część internautów nazwała ich "egzorcystami", inni "krzyżowcami". Tyle że religijne symbole nie są tu prawdziwe. Po prostu ich... nie było.

d4bbhc9

Patryk Jaki w rozmowie z WP mówi: - Ta grupa regularnie atakowała mnie ordynarnymi fejkami w kampaniach wyborczych. To wstyd dla Facebooka, że dalej nie usuwa tej grupy, mimo że regularnie łamie ona wszystkie regulaminy i zasady społeczności.

Jaki FB/Patryk Jaki
Jaki (FB/Patryk Jaki, Fot: FB/Patryk Jaki)

Specjalista od social mediów, komunikacji i PR Wojciech Kardyś, na Twitterze napisał: "Niesamowite jest, jak można łatwo ludzi oszukać. Każde kontrowersyjne zdjęcie/news trzeba weryfikować. Tutaj parę tysięcy osób uwierzyło w kiepski fotomontaż, bo zapewne pasuje im to do światopoglądu. Załamuję ręce".

Na spreparowanym zdjęciu widzimy m.in. Patryka Jakiego, Joachima Brudzińskiego, Beatę Szydło czy Beatę Mazurek. Europosłowie PiS pozują na sali plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu po pierwszym posiedzeniu nowej kadencji.

d4bbhc9

Zdjęcie okazało się fejkiem. Politycy PiS wcale nie trzymali w rękach krzyży, a jedynie pozowali do grupowego zdjęcia, jakich zrobiono im już setki.

Poniżej publikujemy autentyczną fotografię, która posłużyła jako materiał do fotomontażu.

PiS PAP
PiS (PAP, Fot: Radek Pietruszka)

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bbhc9

Podziel się opinią

Share
d4bbhc9
d4bbhc9
Więcej tematów