Trwa ładowanie...
d2patjx
morze
07-05-2002 13:30

Foki ze Stacji w Helu rozpoczną samodzielne życie

Dwie foki, Adam i Bojka, wychowankowie Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, rozpoczną samodzielne życie w Bałtyku. To pierwsze foki wyhodowane w tej stacji, które zostaną wypuszczone na wolność.

Share
d2patjx

Wyruszyliśmy we wtorek do Kłajpedy, gdzie nasze dwie foki spotkają się z czterema innymi z Litwy i razem zostaną wypuszczone do Bałtyku - powiedział kierownik Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, Krzysztof Skóra. Chodzi o to, aby zwierzęta zostały wypuszczone w grupie, aby, tak jak żyją te morskie ssaki w naturze, utworzyły kolonię. Adam i Bojka to pierwsze foki, które urodziły się i wychowały w naszej stacji w Helu, a teraz zostaną wypuszczone na wolność - dodał Skóra.

Adam ma ponad rok, a jego rodzicami są foki, które na stałe mieszkają w Helu. Bojka, siostra Adama, przyszła na świat w Stacji Morskiej dwa miesiące temu.

Dzięki sponsorom Adam będzie miał przymocowany transmiter satelitarny, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzać, gdzie się znajduje - tłumaczył Skóra. Będzie to możliwe przez około 200 dni, do czasu, aż nie wyczerpią się baterie.(an)

d2patjx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2patjx
d2patjx
Więcej tematów