Trwa ładowanie...
d4n3rgu
morze

Foki ze Stacji w Helu rozpoczną samodzielne życie

Dwie foki, Adam i Bojka, wychowankowie Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, rozpoczną samodzielne życie w Bałtyku. To pierwsze foki wyhodowane w tej stacji, które zostaną wypuszczone na wolność.

Share
d4n3rgu

Wyruszyliśmy we wtorek do Kłajpedy, gdzie nasze dwie foki spotkają się z czterema innymi z Litwy i razem zostaną wypuszczone do Bałtyku - powiedział kierownik Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu, Krzysztof Skóra. Chodzi o to, aby zwierzęta zostały wypuszczone w grupie, aby, tak jak żyją te morskie ssaki w naturze, utworzyły kolonię. Adam i Bojka to pierwsze foki, które urodziły się i wychowały w naszej stacji w Helu, a teraz zostaną wypuszczone na wolność - dodał Skóra.

Adam ma ponad rok, a jego rodzicami są foki, które na stałe mieszkają w Helu. Bojka, siostra Adama, przyszła na świat w Stacji Morskiej dwa miesiące temu.

Dzięki sponsorom Adam będzie miał przymocowany transmiter satelitarny, dzięki czemu będziemy mogli sprawdzać, gdzie się znajduje - tłumaczył Skóra. Będzie to możliwe przez około 200 dni, do czasu, aż nie wyczerpią się baterie.(an)

d4n3rgu

Podziel się opinią

Share
d4n3rgu
d4n3rgu
Więcej tematów