Trwa ładowanie...
Reuters

Florencja walczy z fast foodami

Władze Florencji wprowadziły przepis, w myśl którego każda nowa restauracja w historycznym centrum miasta będzie musiała oferować co najmniej 70 proc. produktów lokalnych i tradycyjnych.
Share
Florencja
FlorencjaŹródło: PAP, Fot: John Walton
d3f2td1

Przepis ma na celu walkę z punktami oferującymi turystom jedzenie o niskiej wartości. „Obserwujemy ciągłą dewastację naszego dziedzictwa kulturowego, którego częścią jest też żywność" - napisał na swoim oficjalnym profilu na Facebooku burmistrz Florencji Dario Nardella. - Tam, gdzie kiedyś były warsztaty rzemieślników, zabytkowe kawiarnie, kina oraz stare tawerny, obecnie pootwierały się fast foody, pizzerie i restauracje oferujące jedzenie o niskiej jakości – dodał.

Będzie to nie pierwszy tego typu przypadek we Włoszech. W zeszłym miesiącu Flavio Tosi - burmistrz Werony zapowiedział, że nie pozwoli na otwarcie kolejnych punktów oferujących kebaby w historycznym centrum miasta.

Przepis wywołał mieszane uczucia. Niektórzy twierdzą, że lokalne jedzenie także może być niskiej jakości. Dla innych jest to dobra droga do ochrony lokalnej bioróżnorodności.

d3f2td1

Podziel się opinią

Share
d3f2td1
d3f2td1
Więcej tematów