Trwa ładowanie...
d1gkgkx
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Fińsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe, manewry również w Estonii

• Ćwiczenia wojskowe z udziałem żołnierzy USA i dwudziestu amerykańskich wozów opancerzonych Stryker rozpoczęły się w rejonie Kankaanpaa
• Finlandia jest krajem neutralnym, ale graniczy z Rosją
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Fińsko-amerykańskie ćwiczenia wojskowe, manewry również w Estonii
(PAP/EPA)
d1gkgkx

W ćwiczeniach bierze udział 2,3 tys. fińskich żołnierzy, 185 Amerykanów oraz setki pojazdów - informuje fińska telewizja publiczna Yle.

Podpułkownik Pekka Purtonen powiedział Yle, że obecność amerykańskich żołnierzy pozytywnie przyczynia się do szkolenia fińskich poborowych, rezerwistów i żołnierzy zawodowych biorących udział w ćwiczeniach.

Ćwiczenia fińsko-amerykańskie potrwają do piątku 13 maja.

d1gkgkx

Jednocześnie w Estonii rozpoczęły się w poniedziałek wielkie manewry z udziałem 6 tys. żołnierzy. Obok oddziałów estońskiej armii zawodowej, sił ochotniczych i rezerwistów uczestniczą w nich jednostki z ośmiu krajów NATO i Finlandii.

Ćwiczenia pod kryptonimem "Spring Storm" potrwają do 20 maja. Ich celem jest przećwiczenie współdziałania różnych pododdziałów.

d1gkgkx

Podziel się opinią

Share

d1gkgkx

d1gkgkx
Więcej tematów