Trwa ładowanie...
dpv7fy4

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu przed Zamkiem i na pl. Mickiewicza

• 10 stycznia odbędzie się 24. finał WOŚP
• Główną areną finału w Poznaniu będzie scena przed CK Zamek
• Wystąpią m.in. AudioFeels, Ørganek, Bapu, Osoka,UFly
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Poznaniu przed Zamkiem i na pl. Mickiewicza
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
dpv7fy4

10 stycznia w całej Polsce już po raz 24. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dzieci oraz zapewnienie jeszcze lepszej opieki seniorom na oddziałach geriatrycznych.

W Poznaniu główną areną finału będzie jak zwykle Centrum Kultury Zamek i jego najbliższa okolica. Przed rokiem mnóstwo kontrowersji wzbudziło przeniesienie głównych koncertów ze sceny ustawionej pod gołym niebem przed Zamkiem do Sali Wielkiej. Z tego powodu przy muzyce na żywo mogło bawić się zdecydowanie mniej osób. Tym, dla których zabrakło miejsca, zostało jedynie oglądanie transmisji na telebimie.

Przedstawiciele CK Zamek tłumaczyli, że w ten sposób zapewniono oglądającym bardziej komfortowe warunki i lepszą akustykę występów. Mimo to w tym roku koncerty znów odbędą się na scenie przed Zamkiem, czyli będą dostępne dla wszystkich.

dpv7fy4

- Są fani i przeciwnicy tego rozwiązania. Wiele osób wolałoby oglądać koncerty w cieple, także obsługa techniczna wolałaby, aby koncerty odbywały się w zamkniętej przestrzeni, ale wsłuchaliśmy się w głos mieszkańców i podjęliśmy decyzję, aby miejscem występów była scena na parkingu przed Zamkiem – wyjaśnia Wirtualnej Polsce Martyna Łokuciejewska, rzecznik prasowy CK Zamek.

Podczas tegorocznego finału na scenie zagra w sumie aż 5 zespołów. To AudioFeels, Ørganek, Bapu, Osoka i UFly. To jedna z największych, ale nie jedyna atrakcja poznańskiego finału.

- Koncerty odbędą się przed Zamkiem, ale to nie znaczy, że nic nie będzie się działo w środku. W Sali Wielkiej znajdzie się punkt krwiodawstwa, w atrium kącik promocji zdrowia, a na parterze licytacje – wylicza Łukaciejewska. – Warto więc wejść do Zamku nie tylko po to, aby się ogrzać – dodaje.

Ale poznański finał to nie tylko Zamek. Tuż obok na placu Mickiewicza przez cały dzień będzie funkcjonowało miasteczko służb mundurowych, gdzie będzie można zobaczyć pokazy sprzętu używanego na co dzień przez żołnierzy, policjantów czy funkcjonariuszy straży granicznej. Na placu będzie także działać tzw. mała scena, na której oprócz pokazów odbędą się także koncerty zespołów Hoszpital, Mokrofon, Ayden, Claptrap i Orkiestry Kadetów Szkoły Podoficerskiej Wojsk Lądowych.

Tradycyjne światełko do nieba odbędzie się o godz. 20.

Szczegółowy program poznańskiego finału WOŚP można znaleźć na stronie www.zamek.poznan.pl/news,pl,26,7834.html

Czytaj więcej informacji z Twojego regionu.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dpv7fy4

Podziel się opinią

Share
dpv7fy4
dpv7fy4
Więcej tematów