Trwa ładowanie...
d2rgabm

Filmowa "Niebiańska plaża" Maya Bay nadal zamknięta dla turystów

W czerwcu władze zamknęły słynną plażę Maya Bay w Tajlandii, która stała się popularna dzięki filmowi "Niebiańska plaża". Mimo innych zapowiedzi, malownicze miejsce nadal pozostanie niedostępne dla turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Filmowa "Niebiańska plaża" Maya Bay nadal zamknięta dla turystów
Filmowa "Niebiańska plaża" Maya Bay nadal zamknięta dla turystów (iStock.com)
d2rgabm

Filmowa "Niebiańska plaża" nadal zamknięta

W czerwcu władze Tajlandii ogłosiły, że słynna plaża Maya Bay na wyspie Phi Phi Leh, która znana jest z filmu z Leonardo DiCaprio - zostanie zamknięta dla turystów. Za powód podano m.in. niszczenie rafy koralowej, a plaża miała zostać otwarta we wrześniu. Niestety, tajlandzki Departament Parków Narodowych, Ochrony Przyrody i Ochrony Roślin ogłosił, że zatoka pozostanie zamknięta na czas nieokreślony.

"Ekosystem i fizyczna struktura plaży jeszcze nie wróciły do stanu pełnego" – oznajmił dyrektor generalny Departamentu, Thania Nethitkammakul. Plaża pozostanie zamknięta do czasu, aż zasoby naturalne wrócą do normy.

d2rgabm

Filmowa "Niebiańska plaża" jest zniszczona

Jak informuje "Guardian", "Niebiańską plażę" odwiedzało dziennie ok. 5 tysięcy turystów. Hotele przy plaży, kotwice łodzi, odpady i zanieczyszczenia są głównym powodem zniszczenia blisko 80% raf koralowych. Biolodzy alarmują – idealnym rozwiązaniem aby ochronić tajlandzkie parki morskie, jest trwałe zamknięcie zatoki.

d2rgabm

Podziel się opinią

Share

d2rgabm

d2rgabm
Więcej tematów