Trwa ładowanie...
d1ukxy6

Film pokazujący pięć kąpiących się na plaży tygrysów hitem internetu


Share
d1ukxy6

• Pięć kąpiących się tygrysów pojawiło się na plaży w Dubaju
• Film z egzotycznymi zwierzętami spacerującymi po piasku z widokiem na Burdż Al Arab, czyli słynny hotel-żagiel, szybko stał się hitem w sieci
• W ciągu kilku dni zobaczyło go prawie milion internautów

Niezwykle popularny film wywołał dyskusję związaną z ekscentryczną pasją Emiratczyków. Hodowla dzikich zwierząt bez odpowiedniego zezwolenia jest zabroniona przez prawo. Według wprowadzonych w tym roku przepisów nie można opiekować się nie tylko tygrysami czy lwami, ale również agresywnymi rasami psów - pitbulli czy mastifów.

Na filmiku pojawiły się największe gatunki tygrysów - syberyjski i bengalski. Według eksperta z dubajskiego ogrodu zoologicznego, przywiezienie takich zwierząt, wymaga dodatkowych międzynarodowych zezwoleń. Internauci zwracają uwagę, że film został zrobiony najprawdopodobniej na jednej z prywatnych plaż w pobliżu ulicy, przy której znajdują się pałace rodziny szejka.

Z opublikowanego w tym roku raportu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych wynika, że trzymanie dzikich zwierząt w przydomowym ogródkach staje się niebezpiecznym hobby obywateli Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Bogaci mieszkańcy kupowali lwy, tygrysy albo małpy, by pochwalić się przed sąsiadami. Przetrzymywane w złych warunkach zwierzęta często chorowały. Wprowadzone zmiany w prawie mają takie przypadki ograniczyć.

d1ukxy6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ukxy6
Więcej tematów