Trwa ładowanie...

Filipiny: Grupa Abu Sajefa przyznała się do zamachu w Davao

• Separatystyczne ugrupowanie islamskie Abu Sajefa przyznało się do piątkowego zamachu bombowego w Davao • W wyniku zamachu zginęło co najmniej 14 osób • To rodzinne miasto prezydenta Filipin Rodrigo Duterte
Share
Filipiny: Grupa Abu Sajefa przyznała się do zamachu w Davao
Źródło: AFP, Fot: MANMAN DEJETO
d1oxaq8

W eksplozji, do której doszło na ulicznym targowisku w Davao, zginęło co najmniej 14 osób, a około 71 zostało rannych.

Jak poinformował wiceburmistrz Davao i jednocześnie syn prezydenta, Paolo Duterte, jego ojciec, który był w piątek w Davao, w momencie wybuchu przebywał daleko od tego miejsca i jest bezpieczny.

W pobliżu miejsca eksplozji znajduje się hotel Marco Polo, w którym Duterte często się zatrzymywał.

d1oxaq8

Rodrigo Duterte sam przez ponad 22 lata sprawował urząd burmistrza Davao, gdzie do dziś cieszy się ogromną popularnością.

Davao jest położone na wyspie Mindanao w południowej części filipińskiego archipelagu, która w przeszłości była miejscem starć pomiędzy siłami rządowymi a islamskimi partyzantami.

Ugrupowanie Abu Sajefa, które złożyło przysięgę wierności Państwu Islamskiemu (IS), znane jest z brutalnych działań, szczególnie wobec cudzoziemców, m.in. zamachów bombowych, wymuszeń i porwań dla okupu; od lat 70. XX wieku chce przekształcić południe Filipin w islamski kalifat. Filipiny są w większości krajem katolickim.

d1oxaq8

Podziel się opinią

Share
d1oxaq8
d1oxaq8
Więcej tematów