Trwa ładowanie...
d1acz5y

Figury psa i kota krążą po Poznaniu. Kto je znajdzie, dostanie nagrodę!

Każdego dnia w innym miejscu Poznania będą się pojawiać figury psa i kota. Kto je znajdzie i sfotografuje, a następnie umieści to zdjęcie jako pierwszy na Facebooku - otrzyma nagrodę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Figury psa i kota krążą po Poznaniu. Kto je znajdzie, dostanie nagrodę!
(WP.PL, Fot: Zenon Kubiak)
d1acz5y

Dwie kolorowe figury przedstawiające psa i kota od soboty 9 sierpnia przez dwa tygodnie (do 24 sierpnia) będą krążyć po Poznaniu. Codziennie będą się pojawiać w innym miejscu. Gdzie? To tajemnica. Kto jednak je znajdzie, zrobi im zdjęcie i jako pierwszy umieści na profilu społecznościowym schroniska dla zwierząt - www.facebook.com/schronisko.dla.zwierzat.poznan - otrzyma nagrodę.

Akcja organizowana jest przez poznańskie schronisko dla zwierząt, które w tym roku świętuje swoje 50. urodziny. Przez umieszczenie figur w centrum miasta, przedstawiciele schroniska chcą pokazać, że psy i koty to stały element miejskiego krajobrazu. Koty domowe, dla których ulubionym legowiskiem są kolana właściciela. Koty wolno żyjące, dzięki którym w piwnicach nie zagnieżdżają się myszy i szczury. Psy radośnie merdające ogonem na widok wracającego do domu właściciela i aportujące na spacerze piłkę. Ale również psy i koty zagubione, porzucone, błąkające się po mieście, głodne i wystraszone, nie wiedzące dokąd iść, nierzadko maltretowane przez ludzi. Takim zwierzętom od 50 lat pomaga poznańskie schronisko. Przygarnia, zapewnia im opiekę, leczy i szuka nowych, lepszych domów.

Figurki to nie jedyny element obchodów urodzin schroniska. W ostatni weekend maja odbyła się urodzinowa zbiórka prezentów połączona z nadawaniem imion psom. Poznaniacy podarowali wtedy schronisku ponad 230 kg suchej karmy, prawie 150 puszek i saszetek oraz mnóstwo smakołyków, zabawek, misek, smyczy i obroży. Zakończeniem obchodów 50-lecia schroniska będzie festyn w parku Wilsona, który odbędzie się 14 września. Jego motywem przewodnim będą oczywiście psy i koty.

d1acz5y

W ubiegłym roku do poznańskiego schroniska przy ul. Bukowskiej trafiło 949 psów. 440 zostało odebranych przez właścicieli, a 659 znalazło nowe domy. Schronisko przyjęło też 291 kotów, 9 wróciło do swoich właścicieli, a 108 zostało adoptowanych.

Schronisko pełni też funkcję punktu informacyjnego dla osób, którym zaginął pies czy kot lub które znalazły błąkające się zwierzę - pod numer telefonu 61 868 10 86 można dzwonić całą dobę.

d1acz5y

Podziel się opinią

Share
d1acz5y
d1acz5y
Więcej tematów