Trwa ładowanie...
d3ihyzh

Ferie zimowe 2019: odpoczynek zaczynają uczniowie z 5 województw. Sprawdź, z których i do kiedy potrwają

Ferie zimowe 2019 w polskich szkołach powoli dobiegają końca. W poniedziałek długo wyczekiwaną przerwę rozpoczną uczniowie pięciu województw. Sprawdź, których i do kiedy potrwają ferie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ferie zimowe 2019
Ferie zimowe 2019 (East News)
d3ihyzh

Ferie zimowe 2019

Zimowe szaleństwo dla uczniów polskich szkół powoli dobiega końca. W poniedziałek, 11 lutego, ferie zimowe rozpoczynają uczniowie z pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, łódzkiego, śląskiego i pomorskiego. Dwutygodniową przerwę w nauce mają jako ostatni w kraju. Ferie zimowe potrwają do 24 lutego.

Do szkół wracają natomiast uczniowie z województw: mazowieckiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego. Swoją przerwę w nauce rozpoczęli 26 stycznia.

d3ihyzh

Ferie zimowe 2019 - terminarz:

Terminy ferii zimowych w poszczególnych województwach co roku ogłasza minister edukacji na podstawie rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego.

Akcja "Bezpieczne ferie 2019"

Wraz z początkiem ferii zimowych w Polsce ruszyła również akcja "Bezpieczne ferie 2019". Policjanci podczas specjalnych kontroli sprawdzają stan techniczny autokarów wyjeżdżających na zimowiska. Częstszych kontroli powinni spodziewać się również kierowcy samochodów osobowych.

Jak tłumaczy Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji rodzice pociech wyjeżdżających na zorganizowane ferie, dzwoniąc pod numer najbliższej komendy policji, mogą dowiedzieć się, gdzie w okolicy przeprowadzane są kontrole przed wyjazdami grup zorganizowanych. Przekonuje jednak, że najlepiej jest umówić się wcześniej, na indywidualne sprawdzenie autokaru wyjeżdżającego w trasę z ich dziećmi, podaje IAR.

d3ihyzh

Podziel się opinią

Share

d3ihyzh

d3ihyzh
Więcej tematów