Trwa ładowanie...
d2ztmyt
d2ztmyt

Ferie na Mazowszu - policjanci apelują o rozsądek

Na Mazowszu zaczęły się ferie. Wiele dzieci pozostanie jednak w domach i dorośli opiekunowie powinni zadbać o to, aby nie spotkało ich nic złego. Zastępca komendanta mazowieckiej policji, podinspektor Rafał Batkowski zapewnia, że bezpieczeństwa dzieci, które nie wyjechały na zimowiska, będzie strzec także policja.
Share
d2ztmyt

Funkcjonariusze mają zwracać uwagę na dzieci i młodzież na drogach, ale będą pojawiać się także w pubach, dyskotekach i innych miejscach potencjalnie niebezpiecznych.

Policjanci przypominają, że każdego roku zdarzają się wypadki spowodowane doczepianiem sanek do traktora lub samochodu. Inspektor Tadeusz Bereda z komendy stołecznej apeluje też o zwracanie uwagi, aby dzieci nie bawiły się w miejscach niebezpiecznych, na przykład nie ślizgały się lub nie zjeżdżały na sankach w pobliżu jezdni czy rzek lub jezior.

Lodowiska i zbiorniki wodne, które czasem służą dzieciom jako nielegalne ślizgawki, mają być regularnie patrolowane. Najważniejszy jest jednak rozsądek opiekunów dzieci - podkreślają policjanci.

Na stronie internetowej mazowieckiej policji zamieszczono poradnik dotyczący bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Można go znaleźć po adresem www.kwp.radom.pl.

d2ztmyt

Podziel się opinią

Share
d2ztmyt
d2ztmyt
Więcej tematów