Trwa ładowanie...

Federica Mogherini nominowała Polkę. Małgorzata Wasilewska wśród nominowanych na ambasadorów UE

• Małgorzata Wasilewska obejmie stanowisko szefowej delegacji UE na Jamajce i Belize

• Znalazła się wśród 11 osób nominowanych przez Federicę Mogherini

• Polka pracuje obecnie w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych

Share
Federica Mogherini nominowała Polkę. Małgorzata Wasilewska wśród nominowanych na ambasadorów UEŹródło: AFP, fot: John Thys
d2eqlsu

Pracująca w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych Polka Małgorzata Wasilewska znalazła się wśród 11 osób nominowanych przez szefową unijnej dyplomacji Federicę Mogherini na szefów unijnych placówek na świecie.

Wasilewska, była prezeska Amnesty International Polska, obejmie stanowisko szefowej delegacji UE na Jamajce i Belize. Do tej pory kierowała wydziałem zapobiegania konfliktom, budowania pokoju i mediacji w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych (ESDZ).

Wasilewska była przez wiele lat była działaczką organizacji pozarządowych, zajmujących się prawami człowieka. W Brukseli pracuje od 2009 r.

d2eqlsu

Z komunikatu Komisji Europejskiej wynika, że pozostałe placówki, których szefowie zostali właśnie ogłoszeni, to: Barbados, Timor Wschodni, Gwatemala, Laos, Libia, Malezja, Sri Lanka, Sudan, Trynidad i Tobago oraz OECD.

W 2015 r. unijną placówkę w Armenii objął były wiceszef MSZ Piotr Świtalski. Polak Jan Tombiński jest od 2012 r. ambasadorem unijnym na Ukrainie (jego kadencja dobiega końca).

W sumie Polska ma mieć pięciu przedstawicieli wśród tych wysokiej rangi dyplomatów.

d2eqlsu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eqlsu
d2eqlsu
Więcej tematów