Trwa ładowanie...

FBI opublikowało zdjęcia podejrzanych o zamach w Bostonie

Federalne Biuro Śledcze (FBI) opublikowało zdjęcia i nagrania wideo, na których widać dwóch podejrzanych o dokonanie zamachów bombowych w Bostonie. Zdjęcia umieszczono na stronie internetowej FBI. - Wiemy, że opinia publiczna odegra kluczową rolę w ich identyfikacji - przekonuje agent FBI Richard DesLauriers.

Share
FBI opublikowało zdjęcia podejrzanych o zamach w Bostonie
Źródło: FBI
d3c156w

Agent FBI Richard DesLauriers, który został oddelegowany do nadzorowania śledztwa, podkreślił na konferencji prasowej w Bostonie, że poszukiwani są uzbrojeni i wyjątkowo niebezpieczni. Zaapelował do społeczeństwa o pomoc oraz o nadsyłanie wszelkich informacji, które mogłyby doprowadzić do ich zatrzymania.

d3c156w

- Zidentyfikowanie i zlokalizowanie podejrzanych jest obecnie naszym najwyższym priorytetem - dodał.

Według FBI, jeden z podejrzanych miał ciemne nakrycie głowy a drugi - jasne. Na zdjęciach widać jak drugi podejrzany pozostawia torbę, która później eksplodowała. Obaj mężczyźni mają na głowach czapki bejsbolówki, a na plecach duże plecaki.

- Wiemy, że opinia publiczna odegra kluczową rolę w ich identyfikacji i zlokalizowaniu. Ktoś zna tych ludzi jako przyjaciół, sąsiadów, kolegów z pracy lub członków rodziny. Choć czasem może to być trudne, nasz kraj liczy na pomoc tych, którzy mają informację i je nam przekażą - mówi agent FBI Richard DesLauriers.

DesLauriers poinformował, że zdjęcia pochodzą z kamer monitoringu zainstalowanych w pobliżu mety maratonu. Umieszczono je na oficjalnej stronie internetowej FBI - www.fbi.gov.

d3c156w

Podziel się opinią

Share
d3c156w
d3c156w
Więcej tematów