Trwa ładowanie...
29-06-2016 08:10

Fatalny sondaż dla Grzegorza Schetyny. Wyborcy wskazują, że to nie on jest najlepszym liderem partii

• "Fakt" dotarł do sondażu zamówionego przez Platformę Obywatelską
• Wynika z niego, że wyborcy woleliby Ewę Kopacz jako szefową partii

Fatalny sondaż dla Grzegorza Schetyny. Wyborcy wskazują, że to nie on jest najlepszym liderem partiiŹródło: Newspix, fot: Damian Burzykowski
d3e56rc
d3e56rc

"Fakt" pisze, że w zleconym przez grupę działaczy Platformy Obywatelskiej sondażu respondenci mieli wskazać, kto byłby najlepszym liderem partii. Do wyboru mieli: Ewę Kopacz (poprzednią szefową partii), Donalda Tuska (pełnił funkcję do 2014 r.), Grzegorza Schetynę (obecnego przewodniczącego), Rafała Trzaskowskiego i Tomasza Siemoniaka.

Najlepszy wynik z tego grona uzyskała Kopacz, którą wskazało 45 proc. badanych. Drugi na podium Schetyna zdobył tylko 27 proc. głosów. Trzecie miejsce przypadło Trzaskowskiemu, który uzyskał prawie 10 proc. poparcia. Donalda Tuska wskazało zaledwie 7 proc. badanych, a ostatni w zestawieniu Tomasz Siemoniak mógłby liczyć na 4 proc. poparcia.

Jak pisze "Fakt", byłą premier i szefową PO wskazują najczęściej kobiety, wyborcy z dużych miast i z lewicowymi poglądami. Natomiast obecny przewodniczący PO miał być lepiej postrzegany przez młodych - jednak jak zauważa dziennik "Fakt", w grupie 25-34 żadna z badanych osób nie zadeklarowała chęci głosowania na Platformę.

d3e56rc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3e56rc
Więcej tematów