Trwa ładowanie...
d2c6vrr
Fakt

Fatalny sondaż dla Grzegorza Schetyny. Wyborcy wskazują, że to nie on jest najlepszym liderem partii

• "Fakt" dotarł do sondażu zamówionego przez Platformę Obywatelską
• Wynika z niego, że wyborcy woleliby Ewę Kopacz jako szefową partii
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, była premier Ewa Kopacz
Od lewej: prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, przewodniczący PO Grzegorz Schetyna, była premier Ewa Kopacz (Newspix, Fot: Damian Burzykowski)
d2c6vrr

"Fakt" pisze, że w zleconym przez grupę działaczy Platformy Obywatelskiej sondażu respondenci mieli wskazać, kto byłby najlepszym liderem partii. Do wyboru mieli: Ewę Kopacz (poprzednią szefową partii), Donalda Tuska (pełnił funkcję do 2014 r.), Grzegorza Schetynę (obecnego przewodniczącego), Rafała Trzaskowskiego i Tomasza Siemoniaka.

Najlepszy wynik z tego grona uzyskała Kopacz, którą wskazało 45 proc. badanych. Drugi na podium Schetyna zdobył tylko 27 proc. głosów. Trzecie miejsce przypadło Trzaskowskiemu, który uzyskał prawie 10 proc. poparcia. Donalda Tuska wskazało zaledwie 7 proc. badanych, a ostatni w zestawieniu Tomasz Siemoniak mógłby liczyć na 4 proc. poparcia.

Jak pisze "Fakt", byłą premier i szefową PO wskazują najczęściej kobiety, wyborcy z dużych miast i z lewicowymi poglądami. Natomiast obecny przewodniczący PO miał być lepiej postrzegany przez młodych - jednak jak zauważa dziennik "Fakt", w grupie 25-34 żadna z badanych osób nie zadeklarowała chęci głosowania na Platformę.

d2c6vrr

Podziel się opinią

Share
d2c6vrr
d2c6vrr
Więcej tematów