Trwa ładowanie...

Fatalna pomyłka banku - miliardy wpłynęły na konto klienta

Parijat Saha, nauczyciel ze szkoły średniej w stanie Bengal Zachodni (Indie) po zalogowaniu się do swojego konta poprzez bankomat doznał prawdziwego szoku. Sprawdzając dostępne saldo, zorientował się, że jego rachunek został zasilony kwotą ponad 10 miliardów dolarów - podaje serwis BBC News.

Share
Fatalna pomyłka banku - miliardy wpłynęły na konto klienta
Źródło: AFP
d1eqejh

Kiedy mężczyzna na ekranie bankomatu zobaczył aktualne saldo w wysokości 9,8 mld dolarów, w pierwszym momencie uznał, że to pomyłka. Po kilku próbach, zorientował się, że to nie błąd systemu, a na jego konto faktycznie wpłynęła tak gigantyczna kwota.

Saha skontaktował się ze swoim bankiem, w celu wyjaśnienia sprawy. Pracownik poinformował go, że nie może anulować transakcji i środki widnieją jako zaksięgowane. Bank wszczął procedurę wyjaśniającą, jak mogło dojść do tak poważnej pomyłki.

- Zadzwoniłem do znajomego z banku i powiedziałem mu, że może bank ma za dużo gotówki, dlatego postanowił podarować mi w prezencie choć trochę - żartował Saha.

Co ciekawe, jego miesięczne wynagrodzenie jako nauczyciela w miejscowej szkole wynosi ponad 35 tys. rupii (ok. 700 dolarów). Mimo, intensywnych działań banku, jak i samego "poszkodowanego", właściciel pieniędzy wciąż jest nieznany.

d1eqejh

Podziel się opinią

Share
d1eqejh
d1eqejh
Więcej tematów