Trwa ładowanie...
d1ggsbs

Fałszywe angielskie czeki z... Katowic

Co najmniej pięćdziesiąt fałszywych czeków podróżnych jednego z angielskich banków, o wartości 100 dolarów każdy, zrealizowali w całej Polsce dwaj mieszkańcy Katowic. Zatrzymała ich policja. Fałszywki były drukowane poza Polską.

d1ggsbs
d1ggsbs

Podróbki zauważono w jednym z angielskich banków. Dzięki żmudnej pracy operacyjnej, policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Katowic, w wieku 43 i 58 lat. Jeden z nich był już wcześniej zamieszany w podrabianie środków pieniężnych - powiedział w czwartek Jacek Pytel z zespołu prasowego śląskiej policji.

W placówkach bankowych w całej Polsce policja znalazła dotychczas 50 fałszywych czeków, zrealizowanych przez obu zatrzymanych. Na podstawie takich czeków banki wypłacały mężczyznom pieniądze. Potem polskie banki rozliczały się z angielskim wystawcą czeku.

Jeden z czeków zrealizowanych w Polsce wzbudził podejrzenia angielskich bankowców. Po dokładnym zbadaniu sprawy okazało się, że dobrze podrobionych fałszywek jest więcej. Czeki miały kolejne numery serii. Powiadomiono polską policję.

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy realizowali fałszywe czeki, po dwumiesięcznym dochodzeniu. Jeden z mężczyzn został aresztowany, drugi jest pod dozorem policji i nie może opuszczać kraju.

Ustalono, że fałszywki były drukowane poza Polską. Afera ma międzynarodowy zasięg. Zdaniem funkcjonariuszy zajmujących się sprawą, łączne straty banków mogą być liczone w milionach dolarów. (jask)

d1ggsbs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ggsbs
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj