Trwa ładowanie...
d1dcdly

"Fakty i mity" mają przeprosić Archidiecezję Łódzką

Wydawca ogólnopolskiego tygodnika "Fakty i mity" ma na łamach trzech gazet przeprosić Archidiecezję Łódzką za rażące naruszenie jej dobrego imienia stwierdzeniami zawartymi w jednym z artykułów opublikowanych w marcu ub.r.

Share
d1dcdly

Orzeczenie tej treści wydał w czwartek Sąd Okręgowy w Łodzi w procesie wytoczonym przez Kurię Archidiecezji Łódzkiej wydawcy tygodnika - spółce Błaja News.

Zdaniem sądu, stwierdzenia, że archidiecezja prowadziła pod przykrywką małej prywatnej kwiaciarni działalność gospodarczą niezgodną z ówczesnym prawem świeckim i kanonicznym, podważa autorytet diecezji i zaufanie do niej. Sąd wyjaśnił, że wydawca tygodnika nie wykazał prawdziwości zarzutów postawionych w artykule.

Właściciel wydawnictwa Roman K., który jest jednocześnie autorem artykułu, ma zapłacić też 8 tys. zł na rzecz Caritas, plus odsetki, liczone od czerwca 2000 r., czyli od dnia doręczenia pozwu.

Roman K. zapowiedział wniesienie apelacji, argumentując, że potrafi udowodnić, iż przytoczone w artykule stwierdzenia są prawdziwe. (aka)

d1dcdly

Podziel się opinią

Share
d1dcdly
d1dcdly
Więcej tematów