Trwa ładowanie...
d2k48fd

Fakt - tematyka, nakład, redaktor naczelny

Najnowsze informacje
East News
Źródło: East News
5.0
(2 głosy)
Oceń:

Ogólnopolski dziennik typu tabloid. Wydawany od 2003 roku w Warszawie przez wydawnictwo Ringier Axel Springer Polska. Od grudnia 2018 roku jego redaktorem naczelnym jest Katarzyna Kozłowska.

"Fakt" wzorowany jest na niemieckim dzienniku "Bild". Oba tytuły zaliczane są do grona tabloidów i należą do wydawnictwa Axel Springer SE. Pierwszym redaktorem naczelnym "Faktu" był Grzegorz Jankowski, który funkcję tę sprawował w latach 2003-20014. Jego następcą był Robert Feluś (2014-2018). Od 2018 roku redakcją Faktu kieruje Katarzyna Kozłowska.

"Fakt" – tematyka

"Fakt" porusza bardzo szeroką tematykę społeczno-polityczno-obyczajową. Nie brak tam wyrazistych tytułów i materiałów budzących kontrowersję. Tytuł był dwukrotnie (w latach 2004-2005) nagradzany "Hieną Roku". Antynagrodą przyznawaną dla redaktorów i wydawnictw, którzy wyróżnili się "szczególną nierzetelnością i lekceważeniem zasad etyki dziennikarskiej". Za przyznanie tej antynagrody odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Ze względu na poruszanie kontrowersyjnych tematów "Fakt" niejednokrotnie stawał przed sądem. W postępowaniu sądowym zadośćuczynienie od dziennika otrzymały m.in. Anna Mucha, Kayach, czy Edyta Górniak.

"Fakt" również online jako "Fakt24"

"Fakt" ma swoją siedzibę w Warszawie przy ulicy Domaniewskiej 52. Średni nakład dziennika to ok. 300 tys. egzemplarzy.
Oprócz papierowego wydania, "Fakt" posiada również stronę internetową fakt.pl, na której publikuje zarówno artykuły dostępne w wersji papierowej, jak i te ukazujące się wyłącznie online.

"Fakt" w Wielkiej Brytanii i Irlandii

W 2008 roku "Fakt" postanowił przygotować ofertę dla Polonii przebywającej w Wielkiej Brytanii i Irlandii. W latach 2008-2009 ukazywał się tam w formie tygodnika w każdy czwartek. Redaktorem naczelnym tego tytułu był Jan Domaniewski. Projekt tygodnika "Fakt" został zamknięty przez Grzegorza Jankowskiego w 2009 roku.

d2k48fd
d2k48fd
d2k48fd
Więcej tematów
d2k48fd