Trwa ładowanie...

FaceApp: twórcy zarobili majątek. Wystarczyło, że przerabialiście sobie fotki

Szał wokół aplikacji FaceApp powoli ucicha, kontrowersyjne teorie okazują się niesłuszne, a my dowiadujemy się o niej coraz więcej. W ciągu ostatnich dni aplikacja została pobrana 6,5 miliona razy, co znacznie przełożyło się na jej zyski.

FaceApp: twórcy zarobili majątek. Wystarczyło, że przerabialiście sobie fotkiŹródło: WP.PL
dpm2lc4
dpm2lc4

FaceApp to aplikacja to edycji zdjęć. Z nieznanych nikomu powodów, w ciągu ostatnich kilkunastu dni robiła kolejne okrążenie po internecie. Efektem wzrostu popularności było 6,5 miliona pobrań, które przeniosły się na niezły zysk. Łącznie ponad milion dolarów.

Najwięcej zapłacili posiadacze telefonów z systemem iOS. Płacili za wersję premium, aby nie musieć oglądać reklam i pozbyć się znaku wodnego na zdjęciach. To była wysoka kwota, bo łącznie 746 tysiące dolarów, czyli około 2,8 mln złotych.

Forbes: Twórcy FaceApp zarobili ponad milion w ciągu 10 dni

Dane o liczbie pobrań udostępniła firma analityczna App Annie, a przedstawione zostały przez rosyjski serwis Forbes. Wedle tych danych, aplikacja FaceApp została pobrana łącznie 73,2 miliona razy i zarobiła już 11,6 miliona dolarów.

dpm2lc4

Twórcą FaceApp jest Jaroslaw Gonczarow, były pracownik rosyjskiego koncernu Yandex. Forbes sugeruje, że popularność aplikacji mogła wzrosnąć dzięki kampanii reklamowej, jaką przeprowadził właściciel firmy. Sporo mówi się też o influencerach, którzy mieli zacząć z niej korzystać.

Źródło: Forbes

dpm2lc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpm2lc4
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj