Trwa ładowanie...

Ewakuacja w Skórczu. Ryzyko wycieku amoniaku

Władze Skórcza zarządziły ewakuację Osiedla Leśnego. Chodzi o zagrożenie związane z możliwością rozszczelnienia się zbiornika z amoniakiem na terenie zakładu, który zaczął płonąć jeszcze w nocy. Straż monitoruje sytuację.
Share
Gaszenie pożaru hali magazynowo-produkcyjnej w Skórczu
Gaszenie pożaru hali magazynowo-produkcyjnej w Skórczu Źródło: PAP, Fot: Marcin Gadomski
d4ldgut

"Zarządzamy ewakuację Osiedla Leśnego, jest duże zadymienie i ryzyko rozszczelnienia amoniaku. Proszę kierować się w kierunku centrum miasta i na Starogard" - głosi wieczorny komunikat służb w Skórczu na Pomorzu.

Rzeczniczka starogardzkiej straży pożarnej mł. bryg. Karina Stankowska wyjaśnia Wirtualnej Polsce, że cały czas monitorowana jest szczelność czterotonowego zbiornika z amoniakiem na terenie zespołu hal magazynowo-produkcyjnych firmy Iglotex.

- W tej chwili nie ma zagrożenia, ale mieszkańcy najbliżej położonego osiedla na czas naszej akcji mogą skorzystać z noclegu, który przygotował samorząd - dodaje rzeczniczka.

Pożar wybuchł około godz. 2 w nocy z niedzieli na poniedziałek. Ogień objął powierzchnię ok. 20 tys. m kwadratowych. Do walki z pożarem skierowano ponad 60 zespołów straży pożarnej z trzech województw.

d4ldgut

"Dopiero po zakończeniu czynności przez zespoły straży pożarnej, będzie możliwe dokładniejsze oszacowanie strat" - napisał w oświadczeniu Maciej Włodarczyk, prezes grupy Iglotex.

   Google maps/screen
Źródło: Google maps/screen

Nadal występują utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 214.

Pracujący w nocy w hali magazynowej, ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej.

d4ldgut

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Belka chwali minister w rządzie PiS. "W porę podniosła dzwonki alarmowe"

d4ldgut

Podziel się opinią

Share
d4ldgut
d4ldgut
Więcej tematów