Trwa ładowanie...

Ewakuacja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rosjanie twierdzą, że był wyciek

W amerykańskim segmencie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) doszło do wycieku szkodliwych substancji, co doprowadziło do ewakuacji znajdującego się tam personelu - poinformowała w środę rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos. NASA nie potwierdza informacji o wycieku.
Share
Ewakuacja na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Rosjanie twierdzą, że był wyciek
Źródło: NASA
d1ffmdp

Zdaniem Rosjan w amerykańskim segmencie ISS doszło do wycieku amoniaku. Roskosmos podkreśla, że sytuacja jest opanowana, a sześciu członków załogi (trzech Rosjan, dwóch Amerykanów i Włoch) jest bezpiecznych w rosyjskim segmencie ISS.

- Nie bierzemy pod uwagę ewakuacji. Personel jest bezpieczny w rosyjskim segmencie. Sytuacja jest stale monitorowana - powiedział szef agencji Roskosmos Oleg Ostapienko.

NASA poinformowała na swoim profilu na Twitterze, że nie potwierdziła się informacja o wycieku amoniaku. Załoga ewakuowała się do rosyjskiej sekcji stacji, gdy stwierdziła wzrost ciśnienia chłodziwa w instalacji. Astronauci postąpili zgodnie z procedurami awaryjnymi.

Amerykańska sekcja ISS została odcięta od reszty stacji. Okazało się jednak, że niepotrzebnie. Wyciek amoniaku nie został potwierdzony. Trwa ustalanie co spowodowało alarm: czy zawinił czujnik, czy przekaźniki.

Źródło: PAP, NASA

d1ffmdp

Podziel się opinią

Share
d1ffmdp
d1ffmdp
Więcej tematów