Ewakuacja biur PSL w całej Polsce. Alarm bombowy

Ewakuacja biur PSL w całej Polsce. Alarm bombowy
Źródło zdjęć: © WP.PL

29.01.2019 13:29, aktual.: 29.01.2019 23:27

Trwa ewakuacja w wielu biurach PSL na terenie całej Polski. Ludowcy dostali informację, że w budynkach zostały podłożone ładunki wybuchowe. "Gińcie lizod...cy Platformy" - napisano w e-mailu.

O alarmie bombowym w Rzeszowie, przy Placu Ofiar Getta 2, poinformował na Facebooku Mieczysław Kasprzak, poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego i były podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki. Jak napisał, ludowcy z centrali PSL Podkarpacie otrzymali we wtorek o godz. 10.23 mejla o treści: "W waszym biurze wybuchnie bomba o 13! Gińcie lizod...cy Platformy".

Ludowcy zawiadomili służby. Na miejscu pojawiła się policja i straż pożarna. Zamknięto ulicę, a z siedziby PSL i sąsiednich budynków ewakuowano około 200 osób - podaje rzeszow.wyborcza.pl.

Na miejscu wciąż są policjanci i pirotechnicy, którzy sprawdzają budynek pod kątem obecności materiałów wybuchowych. - Już teraz możemy powiedzieć, że był to fałszywy alarm, jednak policjanci wciąż prowadzą czynności w tym budynku - powiedział gazecie Adam Szeląg, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Ewakuacja też w stolicy

W Warszawie też zarządzono ewakuację kamienicy przy ul. Pięknej 3A, w której mieści się centrala PSL. Zamknięto ulicę, na miejscu pojawiło się pogotowie ratunkowe, policja i kilka jednostek straży pożarnej.

- Potwierdzam, że otrzymaliśmy informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku przy ul. Pięknej, naprzeciwko ambasady USA. Zarządca budynku zorganizował ewakuację. Teraz sprawdzamy kamienicę pod względem pirotechnicznym - powiedział Wirtualnej Polsce nadkomisarz Robert Szumiata z Komendy Rejonowej Policji Warszawa Śródmieście.

Na Twitterze internauta zamieścił film z akcji strażaków w stolicy.

Obraz
© WP.PL

Alarmy bombowe w innych miastach

Około godz. 11.10 Komenda Powiatowej Policji w Grójcu otrzymała informację o podłożeniu ładunku wybuchowego w budynku przy ulicy Sportowej w Grójcu. Mieści się tam biuro poselskie Mirosława Maliszewskiego z PSL - informuje portal grojec24.net. Wiadomość o bombie poseł otrzymał przez e-mail.

Jak powiedziała portalowi komisarz Agnieszka Wójcik, rzecznik prasowy KPP w Grójcu, z informacji policji wynika, że takie e-maile trafiły do biur wszystkich parlamentarzystów PSL.

W Grójcu ewakuowano 30 osób. Policyjny specjalista od pirotechniki sprawdził budynek i nie znalazł ładunku wybuchowego.

Źródło: Facebook.com, rzeszow.wyborcza.pl, grojec24.net

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (291)
Zobacz także