Trwa ładowanie...

Alarm bombowy w biurach PO w całej Polsce. "Płońcie ogniem piekielnym"

"Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze. Płońcie ogniem piekielnym. Bomba cyka" - maile o takiej treści dotarły do biur poselskich Platformy Obywatelskiej w całej Polsce. Policja ewakuuje pracowników biur i dokładnie je sprawdza.

Share
Alarm bombowy w biurach PO w całej Polsce. "Płońcie ogniem piekielnym"
Źródło: WP.PL
d2o2u9j

W mediach społecznościowych politycy - jeden po drugim - informują o mailach z pogróżkami. - To, co się dzieje, ilość hejtu, groźby karalne, życzenia śmierci mi, mojej rodzinie, moim dzieciom, to się już przelewa - podkreśliła w rozmowie z WP Joanna Augustynowska, której biuro znajduje się we Wrocławiu.

I dodała: - Ewakuowano dzisiaj moje biuro poselskie, biuro regionu. Bo ktoś wysyła maile, że chce wysadzić nas w powietrze. Sprawą zajmuje się policja, teren sprawdzany jest przez straż pożarną, a nasi pracownicy się boją. Teraz, po ewakuacji, są bezpieczni. Ta agresja, która jest nakręcana, m.in. przez telewizję publiczną... Doszliśmy do naprawdę groźnego momentu. Co się dzieje w głowach tych, którzy to robią? To nie może być bezkarne. Mam nadzieję, że te emocje uda się uspokoić, że ta fala agresji nie będzie dalej nakręcana.

Fala wpisów

O mailu napisał na Twitterze między innymi Piotr Borys, poseł do Parlamentu Europejskiego i Dyrektor Biura Krajowego PO. Opublikował treść wiadomości, która w czwartek rano została wysłana do kilku biur Platformy, m.in. w Poznaniu, Szczecinie, Białymstoku, Łodzi, Lublinie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

d2o2u9j

"Gińcie świnie" - tak został zatytułowany mail wysłany przez Monikę Zet. Jego treść brzmiała: "Dzisiaj siedziba waszej kłamliwej partii wyleci w powietrze. Płońcie ogniem piekielnym. Bomba cyka...”.

Maila z pogróżkami otrzymała też Joanna Mucha.

"Właśnie zostało ewakuowane moje biuro w Krakowie po pogróżkach ws zagrożenia zamachem bombowym. Atmosfera po morderstwie w Gdańsku, telewizyjnej nagonce i zagrożeniach terroryzmem jak w 3 Świecie, a nie jak w Europie. Rok 2019" - napisał Grzegorz Lipiec.

d2o2u9j

Jest reakcja. Minister Joachim Brudziński napisał, że "przestępcy nie pozostaną anonimowi".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2o2u9j

Podziel się opinią

Share
d2o2u9j
d2o2u9j
Więcej tematów