Trwa ładowanie...

Ewa Leniart kandydatką PiS na prezydenta Rzeszowa?

Z nieoficjalnych informacji wynika, że kandydatką PiS w wyborach na prezydenta Rzeszowa będzie Ewa Leniart, obecnie wojewoda podkarpacki. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel pytany o te doniesienia przyznał, że "mówi się o wielu kandydaturach".

Share
Ewa Leniart kandydatką PiS na prezydenta Rzeszowa? Radosław Fogiel: decyzja w najbliższych dniach
Ewa Leniart kandydatką PiS na prezydenta Rzeszowa? Radosław Fogiel: decyzja w najbliższych dniachŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
dxmsnjd

Informację o tym, że Ewa Leniart ma wystartować w wyborach na prezydenta Rzeszowa podał serwis rmf24.pl. Z nieoficjalnych informacji redakcji wynika, że decyzja w tej sprawie ma zostać potwierdzona na początku przyszłego tygodnia.

Sama Leniart w rozmowie z RMF FM nie potwierdziła swojego startu w wyborach. Dopytywana jednak, czy jest gotowa wziąć odpowiedzialność za Rzeszów i startować w tych wyborach, odparła: "Na pewno jestem osobą, która posiada kompetencje i predyspozycje do tego".

- Natomiast oczywiście czas pokaże, to jest poważna decyzja. To jest także decyzja, która ma wpływ na życie osobiste, więc muszę ją przekonsultować z najbliższymi. Muszę uzyskać akceptację, gdybym miała zmienić swoje życie, także zawodowe, bo to na pewno będzie mieć wpływ na to, jak funkcjonuje moja rodzina - mówiła w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM Ewa Leniart.

dxmsnjd

O to, kogo poprze PiS w wyborach na prezydenta Rzeszowa, pytany był w Radiu ZET wicerzecznik PiS Radosław Fogiel.

- Decyzje w sprawie kandydata na prezydenta Rzeszowa będą zapadać w najbliższych dniach - odparł na pytanie, czy jego ugrupowanie wystawi obecną wojewodę podkarpacką Ewę Leniart, czy też udzieli poparcia politykowi Solidarnej Polski, wiceministrowi sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi.

- Zawsze, jeżeli chodzi o kandydaturę, personalia i decyzję o wystawieniu kandydatury w wyborach samorządowych w mieście wojewódzkim podejmuje Komitet Polityczny PiS - pewnie będzie się w tej sprawie niedługo zbierał, chociaż jeszcze jest chwila czasu na zgłaszanie kandydatów - dodał wicerzecznik PiS.

Fogiel przyznał, że "mówi się o wielu kandydaturach", a PiS ma "wielu rozpoznawalnych, liczących się, dobrze ocenianych polityków związanych z Podkarpaciem". - Jaka będzie ostateczna decyzja? To właśnie władze partii zadecydują - podkreślił Radosław Fogiel.

dxmsnjd

Źródło: rmf24.pl, PAP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dxmsnjd

Podziel się opinią

Share
dxmsnjd
dxmsnjd
Więcej tematów