Trwa ładowanie...
d32o8pi
Ewa Kopacz: obowiązkiem prezydenta jest budowanie dobrego wizerunku Polski

Ewa Kopacz: obowiązkiem prezydenta jest budowanie dobrego wizerunku Polski

Obowiązkiem głowy państwa jest budowanie dobrego wizerunku naszego kraju - oceniła premier Ewa Kopacz, odnosząc się do wypowiedzi z Londynu prezydenta Andrzeja Dudy. Jak mówiła, polityk, który wyjedzie za granicę, powinien mówić o Polsce jak najlepiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d32o8pi

Prezydent Andrzej Duda powiedział w Londynie, że obecnie nie zachęcałby Polaków do powrotu do kraju, gdyż sytuacja gospodarcza nie jest jeszcze sprzyjająca. - Ja nie mam odwagi powiedzieć tutaj: "wracajcie do kraju" - dodał.

Komentując słowa prezydenta, Kopacz oceniła, że "obowiązkiem głowy państwa jest budowanie dobrego wizerunku naszego kraju". - Mnie nie zdarzyło się, jadąc za granicę, powiedzieć czegokolwiek złego na temat mojego kraju. Emocjonalnie jestem związana z tym krajem, po prostu go kocham - powiedziała szefowa rządu.

d32o8pi

Według premier "obowiązkiem każdego, kto w tym kraju żyje, kto uważa go za coś szczególnego, jest mówić o nim wyłącznie dobrze". Kopacz dodała, że prezydent Duda na pewno wróci do Warszawy, "bo posadę ma całkiem niezłą". Zwróciła też uwagę, że to "za czasów, gdy rządził PiS, około 2 mln ludzi wyjechało z naszego kraju".

- Każdy polityk, który wyjedzie za granicę, powinien mieć w sobie na tyle dobrej woli, by mówić o naszym kraju jak najlepiej - podkreśliła Kopacz.

d32o8pi

Podziel się opinią

Share
d32o8pi
d32o8pi
Więcej tematów