Trwa ładowanie...

Europejski sukces Polaków - "to ma kluczowe znaczenie"

Konrad Szymański (PiS) oraz Jan Olbrycht (PO) zostali wybrani na wiceprzewodniczących nowej komisji Parlamentu Europejskiego, której zadaniem będzie wypracowanie priorytetów politycznych i budżetowych dla nowych wieloletnich ram finansowych UE po 2013 r.

Share
Europejski sukces Polaków - "to ma kluczowe znaczenie"Źródło: PAP
daq4v3v

Polscy eurodeputowani podkreślają, że to komisja o kluczowym dla Polski znaczeniu, gdyż od jej zaleceń w dużym stopniu zależy, czy uda się zachować korzystny dla Polski duży i solidarny budżet UE po roku 2013, kiedy kończą się obecne ramy budżetowe.

- Będę stał na straży korzystnej dla Polski i dla regionu polityki spójności, jak również polityki rolnej oraz strategicznego dla Polski finansowania Partnerstwa Wschodniego - zadeklarował Olbrycht.

- W związku z kryzysem Polsce grozi utrata znacznej części finansowania polityki spójności i polityki rolnej - uznał Szymański. - Niepokojący jest fakt, że w pracach komisji nadzwyczajnej weźmie udział bardzo niewielki odsetek posłów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Dominacja posłów z krajów-płatników do budżetu UE jest poważnym problemem. Solidarność i koordynacja prac posłów z Polski i innych krajów regionu będzie kluczowa - dodał.

W czwartek odbyło się pierwsze posiedzenie komisji. Przewodniczącym została niemiecka socjalistka Jutta Haug. Członkami komisji są Czesław Siekierski (PSL) i Bogusław Liberadzki (SLD).

daq4v3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
daq4v3v
Więcej tematów