Trwa ładowanie...
dd9r70v

Europejska dyskusja nt. praworządności w Polsce. Głos zabrało tylko dwóch polityków

Około 15 minut trwał punkt informacyjny o Polsce podczas poniedziałkowej Rady ds. Ogólnych w Brukseli. Podczas dyskusji głos zabrali jedynie wiceszef KE Frans Timmermans i przedstawiciel strony polskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dyskusja trwała kwadrans
Dyskusja trwała kwadrans (Fotolia)
dd9r70v

W spotkaniu nie wziął udziału minister ds. europejskich Konrad Szymański. Zastąpił go stały przedstawiciel RP przy UE - Andrzej Sadoś.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji PAP, Timmermans mówił przede wszystkim o ustawie o Sądzie Najwyższym. Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej wskazywał, że w unijnym Trybunale Sprawiedliwości jest skarga na przepisy nowej ustawy o SN. Przypominał, że według wstępnej decyzji wiceprezes TSUE ustawa powinna być zawieszona do czasu rozstrzygnięcia skargi.Timmermans zaznaczył, że decyzja powinna zostać natychmiast wdrożona i nie jest do tego potrzebna nowelizacja.

Ambasador Polski przy UE Andrzej Sadoś stwierdził natomiast, że rząd przygotowuje odpowiedź na zastrzeżenia KE oraz unijnego Trybunału. Sadoś dodał, że ma nadzieję na konstruktywny dialog i poinformował, że do 19 listopada Polska przedstawi informacje o zastosowaniu się do środków tymczasowych.

dd9r70v

Wspólnota ma wrócić do rozmów na temat praworządności w Polsce już w grudniu.

Zobacz także: Premier Mateusz Morawiecki o dzieciach polityków. Czy czyta Pudelka?

Źródło: PAP/IAR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dd9r70v

Podziel się opinią

Share
dd9r70v
dd9r70v
Więcej tematów