Trwa ładowanie...
d3qytiv

Eugeniusz Kłopotek dla WP.PL: karty do głosowania miały wpływ na wynik PSL

Poseł PSL Eugeniusz Kłopotek przyznaje w rozmowie z WP.PL, że pierwsze miejsce na listach wyborczych, przy wielostronicowych kartach do głosowania, wpłynęło na wynik wyborczy ludowców. - Obiektywnie byłoby lepiej, gdyby wszystkie komitety z nazwiskami były na jednej stronie - mówi Kłopotek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Eugeniusz Kłopotek
Eugeniusz Kłopotek (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d3qytiv

- Myślę, że jakiś niewielki wpływ to miało. Dla niektórych osób cała ordynacja i system głosowania nie były zrozumiałe. To na pewno nie przeważyło w głównej mierze - wyjaśnia poseł.

W opinii Kłopotka dobry wynik wyborczy PSL to zasługa silnych lokalnych struktur partii. - To efekt tego, że szliśmy dosyć szeroką ławą. Po drugie jesteśmy bardzo mocno osadzeni w Polsce lokalnej - gminnej czy powiatowej. To przekłada się na wynik wyborczy - twierdzi Eugeniusz Kłopotek.

Poseł zgadza się z opinią, że w kolejnych wyborach należy umieścić listy wszystkich komitetów na jednej dużej stronie. - Jak komisja wydaje karty do głosowania, musi być dołączona instrukcja, nawet dwuzdaniowa. Okazuje się, że to jest potrzebne - mówi polityk.

d3qytiv

Zobacz również:

d3qytiv

Podziel się opinią

Share
d3qytiv
d3qytiv
Więcej tematów