Trwa ładowanie...
d1p6c7n

Episkopat namawia do głosowania, byle nie na SLD-UP; Miller wierzy w mądrość Polaków

Udział w wyborach parlamentarnych jest obywatelskim obowiązkiem - napisał w liście pasterskim do wiernych Episkopat Polski. List został odczytany w niedzielę w kościołach w całej Polsce.

d1p6c7n
d1p6c7n

Według Episkopatu, trzeba strzec takich wartości jak życie ludzkie i chrześcijańskie wychowanie młodego pokolenia, zwłaszcza z myślą o życiu rodzinnym, a nie gwarantują tego ugrupowania, które do tych wartości podchodzą w duchu całkowicie laickim wskazując na rozwiązywanie problemów w duchu etyki liberalnej. Biskupi polscy podkreślili, że w każdym systemie politycznym nie traci swego znaczenia nauka Soboru Watykańskiego Drugiego, że Kościół winien mieć zawsze i wszędzie swobodę w wydawaniu oceny moralnej, nawet w kwestiach dotyczących spraw politycznych, kiedy domagają się tego podstawowe prawa osoby lub zbawienie dusz.

Episkopat Polski zwrócił także uwagę, że partia nawiązująca do ciągłości ideowej z partią komunistyczną zapowiada zamiar znowelizowania ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. W ocenie biskupów, oznacza to zapowiedź przywrócenia prawa zabijania poczętych dzieci z tak zwanych względów społecznych.

Katolickie społeczeństwo nie może popierać ugrupowania politycznego, które wprost deklaruje zamiar wprowadzania ustaw godzących w podstawowe prawo do życia - głosi list Episkopatu.

Wierzę w mądrość polskich wyborców - w ten sposób szef koalicji SLD-UP Leszek Miller skomentował treść listu biskupów polskich. __Episkopat - choć nie wprost - zwraca w im uwagę, by nie głosować na lewicę. (aso)

d1p6c7n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p6c7n
Więcej tematów