Trwa ładowanie...
d3yu8wf
Emocjonalny wpis współwłaścicielki hotelu, w którym Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami. "Mam nadzieję, że jedzenie z mojego koryta smakowało"
x-news/TVN 24

Emocjonalny wpis współwłaścicielki hotelu, w którym Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami. "Mam nadzieję, że jedzenie z mojego koryta smakowało"

• Andrzej Duda w sobotę spotkał się w krakowskim hotelu z senatorami z USA
• Współwłaścicielka hotelu to Katarzyna Kukieła, aktywistka KOD
• "Nadal uważacie, że oderwaliście mnie od koryta?"
• Prezes zarządu hotelu i restauracja odcinają się od poglądów Katarzyny Kukieły
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3yu8wf

Po dość emocjonalnym wpisie jednej ze współwłaścicieli hotelu, w którym prezydent Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami, prezes zarządu Krzysztof Kwaśny zamieścił oficjalne przeprosiny. Jednocześnie odciął się od słów, których użyła we wpisie Katarzyna Kukieła.

Podobne stanowisko przedstawiono na stronie Restauracji Wentzl.
"Szanowni Państwo, restauracja Wentzl jest niezależną firmą. Pani Kukieła nie ma nic wspólnego z naszą restauracją. Jesteśmy zaskoczeni tym wpisem, który jest bezpodstawnie prezentowany w naszym imieniu." (pisownia wpisu oryginalna) – poinformowano na stronie.

Współwłaścicielka krakowskiego hotelu, w którym w sobotę Andrzej Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami, jest aktywistką Komitetu Obrony Demokracji.

d3yu8wf

Katarzyna Kukieła we wpisie skierowanym do Andrzeja Dudy spytała, czy "on i jego elektorat" nadal uważają, że należy do KOD i bierze udział w manifestacjach, bo została oderwana od koryta.

"Mam nadzieję, sądząc po zadowolonej pańskiej minie, że jedzenie z mojego koryta wszystkim smakowało, a wnętrza i ich wystrój do gustu przypadły" - stwierdziła.

"I proszę pamiętać, rzucając słowa o dojnej ojczyźnie, że dla niektórych Ojczyzna to coś bardzo cennego i słowa wypowiedziane przez pana ranią. Bo Polska jest ważna, a Konstytucja niepodważalna" - podkreśliła Kukieła.

Napisałam w komentarzach na tablicy PADa, pod linkiem z transmisją z Wentzla. Tyle mogłam zrobić. Jestem oczywiście wspó...

Posted by Katarzyna Kukieła on Saturday, 19 March 2016

d3yu8wf

Na komentarz, że właściciel hotelu ze względu na profesjonalizm powinien znaleźć inny sposób na wygłaszanie opinii na temat gości, Kukieła odpowiedziała: "Wcale dobrze się z tym, co zrobiłam, nie czuję. I gdyby nie to, że czasy teraz takie, a nie inne, to nigdy tak jasno nie opowiedziałabym się, po której stronie stoję. (...) Mam kaca i długo go mieć będę. Ale nie po to 3 grudnia jechałam pod TK, żeby teraz udawać, że nie wiem, że ten, który niszczy praworządność, przekroczył próg hotelu".

Spotkanie Dudy z senatorami

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę wieczorem w Krakowie z delegacją amerykańskich senatorów. - To była długa, dobra rozmowa o polityce międzynarodowej - ocenił prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Do nieformalnego spotkania, które trwało ok. dwóch godzin, doszło w jednej z restauracji przy Rynku Głównym. Ze strony amerykańskiej uczestniczyło w nim pięcioro senatorów przebywających z wizytą w Polsce, wśród nich senator polskiego pochodzenia Barbara Mikulski z Partii Demokratycznej. Pozostali to: Angus S. King jr., Dan Coats, Richard Burr, Mark Warner.

d3yu8wf

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski ocenił, że było to "znakomite spotkanie", które dotyczyło kwestii bezpieczeństwa, polityki wschodniej, partnerstwa polsko-amerykańskiego w zakresie bezpieczeństwa i polityki międzynarodowej.

- To były główne tematy. Cały wieczór spędziliśmy na dyskusjach o dużych geopolitycznych wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem międzynarodowym - relacjonował Szczerski. - To była wymiana opinii między senatorami amerykańskimi i panem prezydentem - długa, dobra rozmowa o polityce międzynarodowej - dodał.

Protest KOD przed restauracją

Na prezydenta Dudę i amerykańskich senatorów czekała przed restauracją kilkunastoosobowa grupa demonstrantów z KOD, którzy trzymali egzemplarze konstytucji przepasane czarnymi wstążkami. Skandowali m.in. "Konstytucja" i "Constitution".

W środę prezydencki minister mówił, że strona polska traktuje spotkanie jako element przygotowania do wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie. Prezydent pod koniec marca udaje się do USA, gdzie m.in. weźmie udział w IV Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie. Z kolei w lipcu w Warszawie odbędzie się szczyt NATO.

d3yu8wf

Podziel się opinią

Share
d3yu8wf
d3yu8wf
Więcej tematów