Trwa ładowanie...
d2cburp
IAR

Emocjonalne wystąpienie Obamy. "Musimy coś z tym zrobić"

Przyczyną takich tragicznych zdarzeń jest zbyt łatwy dostęp do broni - mówi prezydent Barack Obama. Prezydent Stanów Zjednoczonych wygłosił oświadczenie po masakrze w afroamerykańskim kościele metodystycznym w Charleston w Południowej Karolinie. Zginęło 9 osób, w tym pastor. Kilkanaście godzin później zatrzymano podejrzanego o dokonanie tej zbrodni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barack Obama
Barack Obama (PAP/EPA, Fot: Michael Reynolds)
d2cburp

Barack Obama w krótkim, emocjonalnym wystąpieniu kolejny już raz zwrócił uwagę na problem zbyt łatwego dostępu do broni palnej w Stanach Zjednoczonych. - Musimy to sobie jasno powiedzieć. Takie przestępstwa dokonywane są u nas zdecydowanie częściej niż w innych rozwiniętych krajach. W ostatnich godzinach mieliśmy kolejny dowód na to, że musimy coś z tym zrobić. Do masakry doszło w afroamerykańskim kościele. To sugeruje, że przestępstwo mogło być dokonane na tle rasowym. To nie pierwszy raz, gdy takie miejsce jest atakowane - mówił Barack Obama.

Podejrzany po wielogodzinnej obławie został zatrzymany. W momencie aresztowania był uzbrojony. To 21-letni Dylann Roof. W przeszłości był już notowany przez policję za przestępstwa narkotykowe. Grozi mu kara śmierci. Wuj zatrzymanego zeznał, że młody mężczyzna dostał niedawno broń od swojego ojca - w prezencie na urodziny.

d2cburp

Podziel się opinią

Share
d2cburp
d2cburp