Trwa ładowanie...
d3c6dq9

"Emigrant" - biuletyn białoruskiej emigracji

"Emigrant" - taki tytuł nosi biuletyn dla uchodźców białoruskich w Polsce, którego pierwszy numer ukazał się w Białymstoku. Wydaje go Związek Białoruskich Uchodźców Politycznych w Polsce.

Share
d3c6dq9

To miesięcznik białoruskiej emigracji politycznej w Polsce - poinformował we wtorek przewodniczący Związku Jan Abadouski.

Czarno-biały biuletyn ma osiem stron z tekstami w języku białoruskim. W Polsce ukazał się w nakładzie stu pięćdziesięciu egzemplarzy, na Białorusi - w trzystu egzemplarzach.

Abadouski wyjaśnił, że przy jego organizacji działa wielu niezależnych dziennikarzy białoruskich, zmuszonych do wyjazdu z kraju i starających się o status uchodźcy w Polsce. Oni mają być autorami publikacji.

W pierwszym numerze "Emigranta" jest m.in. informacja o Związku Białoruskich Uchodźców Politycznych w Polsce, porady prawne dla zabiegających o pobyt w Polsce, publikacje poświęcone procesowi dwóch dziennikarzy grodzieńskiej "Pahoni" oskarżonych o znieważenie prezydenta Aleksandra Łukaszenki oraz procesowi ekstradycyjnemu w Białymstoku Andrieja Żukowca. Jest także materiał o rocznicy wybuchu w elektrowni w Czarnobylu. (an)

d3c6dq9

Podziel się opinią

Share
d3c6dq9
d3c6dq9
Więcej tematów