Trwa ładowanie...
kołobrzeg

Emeryt skazany za kradzież cukierka. Absurdalny wyrok sądu w Kołobrzegu

Ukradł cukierek wart 40 groszy, teraz zapadł wyrok w jego sprawie. 20 złotych grzywny i 100 złotych kosztów sądowych - tyle zapłaci emeryt ze Szczecina, który ukradł ze sklepu śliwkę w czekoladzie. Mężczyzna odpowie za kradzież. Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Kołobrzegu.

Share
Emeryt skazany za kradzież cukierka. Absurdalny wyrok sądu w Kołobrzegu
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
dnez01u

Absurdalny wyrok został ogłoszony w czwartek rano przez Sąd Rejonowy w Kołobrzegu.

Kołobrzeg. Jest wyrok ws. emeryta ze Szczecina

Informację opublikowaną przez PAP podał m.in. dziennikarz Jacek Pochłopień na swoim koncie na Twitterze. "PAP: Sąd Rejonowy w Kołobrzegu skazał 70-letniego emeryta na 20 zł grzywny i pokrycie 100 zł kosztów sądowych, za kradzież cukierka (śliwki w czekoladzie), wartego 40 groszy" - czytamy w tłicie dziennikarza.

Jak dodaje, prokuratura wnosiła o odstąpienie od wymierzenia kary.

dnez01u

ZOBACZ: Wrzawa po artykule o Beacie Szydło. Europoseł PiS Adam Bielan komentuje

Kołobrzeg. "Co wolno sędziemu, to nie wolno starszemu panu.."

O sprawie poinformował także Miłosz Gocławski z Radia Zet. "Sąd w Kołobrzegu uznał, że była to kradzież. Tym razem mężczyzna nie odwoła się już od wyroku" - pisze na swoim koncie w mediach społecznościowych.

Do absurdalnego wyroku Sądu Rejonowego w Kołobrzegu odniósł się także poseł Prawa i Sprawiedliwości Sebastian Kaleta. "W zasadzie nie ma dnia wolnego od doniesień o kuriozalnych orzeczeniach sądów" - pisze na Facebooku.

dnez01u

Poseł PiS przywołał też sprawę sędziego, który przez "roztargnienie" ukradł 50 złotych ze stacji benzynowej. Wyrok w tej sprawie zapadł w 2018 roku a Sąd Najwyższy sędziego uniewinnił.

"Ale w końcu, co wolno sędziemu, to nie wolno starszemu panowi..." - kwituje polityk.

Kołobrzeg. Wszystko przez cukierek

Do zdarzenia doszło w październiku 2019 roku. Przypomnijmy, emeryt ze Szczecina, Roman Wawrzyniak uległ pokusie i zjadł śliwkę w czekoladzie, a następnie porzucił papierek w innej części lokalu. Sklep zgłosił sprawę na policję, a ta do sądu.

dnez01u

- Przyjechała policja, spisała moje dane, nie pamiętam, czy zaproponowała mi mandat czy nie, bo byłem w emocjach. Później doręczono mi wezwanie na komendę - mówił wtedy pan Roman.

Mężczyzna nie mógł stawić się na komendzie w wyznaczonym terminie. Jak tłumaczył, miał w tym czasie konsultację w szpitalu. Nie otrzymał powtórnego wezwania od policjantów. Zamiast niego, 11 października przyszedł do niego sądowe pismo, w którym zarzucono mu kradzież cukierka "śliwka w czekoladzie" o wartości 40 groszy.

Byłeś świadkiem ciekawego zdarzenia? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na Wasze zdjęcia, nagrania oraz informacje.

dnez01u

Podziel się opinią

Share
dnez01u
dnez01u
Więcej tematów