Trwa ładowanie...
d3bpemj

Elżbieta Witek zniesmaczona słowami Nitrasa. "To był atak"

Nowa marszałek Sejmu wyznała na antenie TVP, że czuła się "zniesmaczona", słuchając piątkowej wypowiedzi posła Sławomira Nitrasa (PO-KO) w Sejmie. - To nie była żadna laudacja, tylko to był atak na rząd Prawa i Sprawiedliwości - twierdzi Elżbieta Witek.
Share
Elżbieta Witek zastąpiła Marka Kuchcińskiego
Elżbieta Witek zastąpiła Marka KuchcińskiegoŹródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d3bpemj

Słowa marszałek Sejmu padły w programie "Gość Wiadomości". Witek pytana była o to, jak została przyjęta przez posłów, i o zachowanie niektórych z nich na sali plenarnej. Stwierdziła, że "z każdą kadencją jest coraz gorzej, standardy się obniżają, a powinno być zupełnie inaczej".

- To jest taka trochę socjotechnika - wypuszczanie niektórych posłów, którzy specjalizują się w tym, żeby takie awantury w Sejmie wszczynać - zupełnie niepotrzebnie - mówiła marszałek Sejmu. Przekonywała, że "spokojem można więcej zyskać niż krzykiem i wchodzeniem w niepotrzebną dyskusję".

Odnosząc się do płomiennego wystąpienia Sławomira Nitrasa, który przedstawiał kandydatkę PO-KO Małgorzatę Kidawę-Błońską na funkcję marszałka, stwierdziła, że "to nie była żadna laudacja, tylko to był atak na rząd Prawa i Sprawiedliwości - zupełnie nie na miejscu, nie w tym momencie i nie w tej sytuacji".

d3bpemj

- Na pewno zrobię wszystko - bo tak traktuję tę funkcję - żeby te emocje wyciszyć - zapewniła.

Zobacz: Marszałek Marek Kuchciński rezygnuje. Budka o reakcji Nitrasa:

Zastąpiła Kuchcińskiego

Przypomnijmy, Elżbieta Witek na stanowisku marszałka Sejmu zastąpiła Marka Kuchcińskiego, który - w związku z aferą wokół jego lotów rządowymi samolotami - podał się do dymisji.

d3bpemj

W sobotę po południu we wpisie na Twitterze Witek pożegnała się z MSWiA. Podziękowała za współpracę wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym służb.

"Kończąc pełnienie funkcji Ministra, przekazuję wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym służb oraz instytucji MSWiA - szczególne podziękowania za wspaniałą, pełną zrozumienia współpracę. Życzę Wam dalszego rzetelnego wykonywania zadań, tak potrzebnych nam społeczeństwu" - napisała Witek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bpemj

Podziel się opinią

Share
d3bpemj
d3bpemj
Więcej tematów