Trwa ładowanie...

Elżbieta Witek złamała prawo? PO: jest bohaterką afery w sprawie kryminalnej

Platforma Obywatelska składa zawiadomienie do prokuratury w sprawie przestępstwa popełnionego przez marszałek Sejm. - Elżbieta Witek jest bohaterką afery w sprawie kryminalnej - mówiła posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Share
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek Źródło: East News, fot: Jacek Dominski
d2q6z2h

Politycy Platformy Obywatelskiej składają w czwartek wniosek do prokuratury ws. głosowań w Sejmie. Przypomnijmy, że PiS przegrał głosowanie dotyczące odroczenia posiedzenia Izby do 2 września. Po podaniu wyników Elżbieta Witek zarządziła 15-minutą przerwę (która trwała ponad 2 godziny - red.), po czym poinformowała, że grupa posłów zgłosiła wniosek o reasumpcję.

- Doszło do przestępstwa legislacyjnego, a Elżbieta Witek zapisała się na czarnej karcie historii. To ona - Elżbieta "reasumpcja" Witek powinna dbać o najwyższe standardy demokratyczne - mówiła na konferencji Kamila Gasiuk-Pihowicz.

- To nie jest głosowanie do skutków, bo się przegrało. Wynik nie budził wątpliwości, to akt złamania prawa, dlatego składamy ten wniosek powołując się na artykuł 231. Kodeksu karnego. Na oczach milionów Polaków złamano prawo, a następnie kupczono posadami. Tak się niszczy parlamentaryzm i wolne media - dodała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

d2q6z2h

Według polityków PO Elżbieta Witek dopuściła się nadużycia swoich uprawnień jako funkcjonariusz publiczny. Przepis reguluje, że każda osoba na tym stanowisku "działająca na szkodę interesu publicznego lub prywatnego podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Zobacz też: Radosław Sikorski: Elżbieta Witek popełniła przestępstwo

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2q6z2h

Podziel się opinią

Share
d2q6z2h
d2q6z2h
Więcej tematów