Trwa ładowanie...
d28t3ci
d28t3ci

Elżbieta Witek: Stany Zjednoczone zawsze będą naszym sojusznikiem

• To bardzo dobry gest – tak rozmowę telefoniczną prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem skomentowała Elżbieta Witek, szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło
• Prezydent elekt potwierdził gotowość współpracy i wywiązania się z tych zobowiązań, na które się Amerykanie zgodzili na szczycie NATO – podkreśliła w „Gościu poranka”
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d28t3ci

Do rozmowy Dudy z Trumpem doszło w środę wieczorem. Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta RP, prezydent elekt zapewnił, że Polska może liczyć na Stany Zjednoczone „w każdym aspekcie dwustronnej współpracy”. Andrzej Duda zaprosił Donalda Trumpa do złożenia wizyty w Polsce, a prezydent elekt – polskiego prezydenta do USA.

"Będziemy zabiegać o bardzo dobre relacje"

d28t3ci

– Pan prezydent, jako jeden z trzydziestu – z tego co już wiemy – przywódców państw, rozmawiał z panem prezydentem elektem Donaldem Trumpem – powiedziała w TVP Info min. Elżbieta Witek. Podkreśliła, że to bardzo dobry gest oraz że współpraca z USA po wyborach prezydenckich w tym kraju nie jest zagrożona.

– Stany Zjednoczone zawsze będą naszym stałym sojusznikiem, będziemy zabiegać o bardzo dobre relacje i mam nadzieję, że tak się właśnie stanie. Amerykanie wybrali, to był ich demokratyczny wybór, którego nikt nie powinien kwestionować, a dobre relacje polsko-amerykańskie zawsze były dla nas na pierwszym miejscu – podkreśliła.

"Platforma jest niestety w dołku"

Szefowa gabinetu politycznego premier odniosła się również do sytuacji w Platformie Obywatelskiej, która na czwartek zaplanowała przedstawienie swojego „gabinetu cieni”; jego pracami ma kierować szef PO Grzegorz Schetyna. – Jeżeli PO idzie dzisiaj w "gabinet cieni", to może cień z Platformy zostanie – powiedziała Witek, odrzucając skuteczność takiego działania.

d28t3ci

– Platforma jest niestety w dołku – oceniła. Zapytana, dlaczego "niestety", wyjaśniła: – Silna opozycja daje też pewien impuls do szybkiego, skutecznego działania partii rządzącej; jeżeli jest słaba opozycja, to wcale nie jest dobrze.

– Wolelibyśmy mieć silniejszą opozycję, konstruktywną, bo opozycja jest potrzebna, kontrola nad każdym rządem jest potrzebna – powiedziała Elżbieta Witek.

Zobacz też: kolejne przesłuchania przed komisją ds. Amber Gold

d28t3ci

Podziel się opinią

Share

d28t3ci

d28t3ci
Więcej tematów