WP

Ekstradycja gruzińskiego mordercy. Mamy stanowisko ministra Zbigniewa Ziobry

Jest zgoda ukraińskich władz na ekstradycję Mamuki K., Gruzina, który brutalnie zamordował Paulinę D., mieszkankę Łodzi. Mamy oficjalne stanowisko ministerstwa sprawiedliwości w tej sprawie. Po uprawomocnieniu się decyzji, obywatel Gruzji trafi do aresztu do Polski.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Negocjacje w sprawie ekstradycji prowadził resort Zbigniewa Ziobry
Negocjacje w sprawie ekstradycji prowadził resort Zbigniewa Ziobry (East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski)
WP

- W wyniku poczynionych starań władze Ukrainy zgodziły się już wydać ściganego do Polski. Ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna. Podejrzany pozostanie w areszcie do czasu zakończenia całej procedury ekstradycyjnej. Ministerstwo Sprawiedliwości zabiega, by stało się to jak najszybciej. Żadna osoba podejrzana o dokonanie w naszym kraju przestępstwa nie może czuć się bezkarna dzięki przebywaniu za granicą. – mówi Wirtualnej Polsce rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Jan Kanthak.

Mamuka K. i zamordowana Paulina D. Policja
Podziel się

Przypomnijmy, Mamuka K. został zatrzymany 1 listopada 2018 roku w Kijowie, niespełna dwa tygodnie po morderstwie, o które jest podejrzany. Zbrodnia wydarzyła się 20 października ubiegłego roku w hostelu przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Tam 28-letnia Paulina D. została zamordowana. Jej oprawca zapakował ciało w torbę, którą wyrzucił w zaroślach. Jeszcze tego samego dnia, gruziński obywatel przekroczył granicę. Był ścigany na podstawie listu gończego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura okręgowa w Łodzi.

WP

- 26 marca sąd na Ukrainie podjął decyzję o wyrażeniu zgody na wydanie Polsce obywatela Gruzji Mamuki K. Z naszych informacji wynika, że decyzja sądu była tłumaczona na język gruziński. Czekamy na uprawomocnienie się postanowienia. Po uprawomocnieniu się decyzji podejrzany zostanie przetransportowany do Polski - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Według naszych nieoficjalnych informacji, Mamuka K. może trafić do polskiego aresztu już w następnym tygodniu.

Wniosek o ekstradycję Gruzina został podpisany 15 listopada 2018 r. przez wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP