Trwa ładowanie...
d1jjpe1

Ekstradycja gruzińskiego mordercy. Mamy stanowisko ministra Zbigniewa Ziobry

Jest zgoda ukraińskich władz na ekstradycję Mamuki K., Gruzina, który brutalnie zamordował Paulinę D., mieszkankę Łodzi. Mamy oficjalne stanowisko ministerstwa sprawiedliwości w tej sprawie. Po uprawomocnieniu się decyzji, obywatel Gruzji trafi do aresztu do Polski.
Share
Negocjacje w sprawie ekstradycji prowadził resort Zbigniewa Ziobry
Negocjacje w sprawie ekstradycji prowadził resort Zbigniewa ZiobryŹródło: East News, Fot: Tomasz Jastrzębowski
d1jjpe1

- W wyniku poczynionych starań władze Ukrainy zgodziły się już wydać ściganego do Polski. Ta decyzja nie jest jednak jeszcze prawomocna. Podejrzany pozostanie w areszcie do czasu zakończenia całej procedury ekstradycyjnej. Ministerstwo Sprawiedliwości zabiega, by stało się to jak najszybciej. Żadna osoba podejrzana o dokonanie w naszym kraju przestępstwa nie może czuć się bezkarna dzięki przebywaniu za granicą. – mówi Wirtualnej Polsce rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Jan Kanthak.

Mamuka K. i zamordowana Paulina D. Policja
Mamuka K. i zamordowana Paulina D.Źródło: Policja

Przypomnijmy, Mamuka K. został zatrzymany 1 listopada 2018 roku w Kijowie, niespełna dwa tygodnie po morderstwie, o które jest podejrzany. Zbrodnia wydarzyła się 20 października ubiegłego roku w hostelu przy ul. Żeromskiego w Łodzi. Tam 28-letnia Paulina D. została zamordowana. Jej oprawca zapakował ciało w torbę, którą wyrzucił w zaroślach. Jeszcze tego samego dnia, gruziński obywatel przekroczył granicę. Był ścigany na podstawie listu gończego. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura okręgowa w Łodzi.

d1jjpe1

- 26 marca sąd na Ukrainie podjął decyzję o wyrażeniu zgody na wydanie Polsce obywatela Gruzji Mamuki K. Z naszych informacji wynika, że decyzja sądu była tłumaczona na język gruziński. Czekamy na uprawomocnienie się postanowienia. Po uprawomocnieniu się decyzji podejrzany zostanie przetransportowany do Polski - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania. Według naszych nieoficjalnych informacji, Mamuka K. może trafić do polskiego aresztu już w następnym tygodniu.

Wniosek o ekstradycję Gruzina został podpisany 15 listopada 2018 r. przez wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jjpe1

Podziel się opinią

Share
d1jjpe1
d1jjpe1
Więcej tematów