Trwa ładowanie...
d4k4ayi

Zabójstwo Pauliny z Łodzi. Gruzin w końcu trafi do aresztu w Polsce

Jak ustaliła Wirtualna Polska, sąd na Ukrainie wydał zgodę na ekstradycję obywatela Gruzji Mamuki K. do Polski. Według śledczych, to on brutalnie zamordował 28-letnią mieszkankę Łodzi Paulinę D. Za zabójstwo grozi mu dożywocie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mamuka K. i zamordowana Paulina D.
Mamuka K. i zamordowana Paulina D. (Policja)
d4k4ayi

- 26 marca sąd na Ukrainie podjął decyzję o wyrażeniu zgody na wydanie Polsce obywatela Gruzji Mamuki K. Z naszych informacji wynika, że decyzja sądu była tłumaczona na język gruziński. Czekamy na uprawomocnienie się postanowienia. Po uprawomocnieniu sie decyzji podejrzany zostanie przetransportowany do Polski - mówi Wirtualnej Polsce rzecznik łodzkiej prokuratury okręgowej Krzysztof Kopania

Według naszych nieoficjalnych informacji, Mamuka K. może trafić do polskiego aresztu już w następnym tygodniu.

Przypomnijmy, że wniosek o ekstradycję Gruzina został podpisany 15 listopada 2018 r. przez wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. - Oczekujemy, że władze ukraińskie wydadzą nam tego człowieka, bo czyn jest bardzo poważny, dowody są, jak się wydaje, mocne, a sprawa jest głośna i w zainteresowaniu opinii publicznej – mówił wówczas wiceminister Piebiak. Dodał, że podejrzany nie jest obywatelem Ukrainy, więc "kwestie związane z ewentualnym zakazem wydawania własnych obywateli nie wchodzą w grę".

d4k4ayi

Dlaczego procedura ekstradycyjna trwała tak długo? Jedna wersja mówi o tym, że czasochłonna była wymiana dokumentów między resortami sprawiedliwości Polski i Ukrainy. Druga, że ukraińskie służby przetrzymując gruzińskiego obywatela próbowały coś ugrać w relacjach ze służbami Gruzji.

Zobacz także: Nie ma zbrodni doskonałej. Kulisy pracy polskiej policji.

Po przewiezieniu na terytorium Polski, Mamuka K. będzie przesłuchany, zostaną przedstawione mu zarzuty i trafi do aresztu. O procedurze w rozmowie z WP mówił jakiś czas temu Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej prokuratury. - Czekamy na możliwość przesłuchania podejrzanego. Zależy nam, żeby stało się to jak najszybciej. Nie mamy informacji jaka będzie jego postawa podczas przesłuchania. Czy się przyzna i będzie składał wyjaśnienia, czy jednak odmówi składania zeznań – mówił Kopania. To właśnie łódzcy śledczy prowadzą śledztwo w sprawie zabójstwa Pauliny D.

d4k4ayi

Do brutalnego zabójstwa 28-letniej Pauliny D., mieszkanki Łodzi doszło 20 października ubiegłego roku. Na ciele ofiary stwierdzono ślady pobicia i rany kłute szyi. Mamuka K. uciekł na Ukrainę. Policja zatrzymała go 1 listopada w Kijowie. Wcześniej w tej sprawie, pod zarzutem składania fałszywych zeznań, aresztowano trzy osoby. To 44-letnia obywatelka Białorusi oraz dwóch Gruzinów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4k4ayi

Podziel się opinią

Share

d4k4ayi

d4k4ayi
Więcej tematów