Trwa ładowanie...
ycipk-3st3ui
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Eksplozja w rafinerii na północy Belgii. Dwie osoby nie żyją

Dwie osoby zginęły w wyniku eksplozji, do jakiej doszło w rafinerii na północy Belgii w Antwerpii - poinformował właściciel zakładów firma Total. Z okolicy ewakuowano wszystkich pracowników, a produkcję paliwa wstrzymano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby
W wyniku eksplozji zginęły dwie osoby (AFP, Fot: Jonas Roosens)
ycipk-3st3ui

Z informacji firmy wynika, że ofiarami wybuchu były dwie osoby: pracownik i podwykonawca. Przedstawiciele Totalu informowali wcześniej, że jedna osoba zaginęła, jednak po krótkich poszukiwaniach udało się ją odnaleźć.

- Eksplozja nastąpiła w systemie parowym linii produkcyjnej paliwa - podkreślił Total w oświadczeniu. Poinformowano także, że wybuch nie wywołał pożaru, ani nie doprowadził do wydostania się do atmosfery węglowodorów.

- W konsekwencji wybuchu część instalacji została wyłączona, a rafineria przeszła w tryb awaryjny - dodano w komunikacie.

ycipk-3st3ui

Rafineria w Antwerpii jest drugą co do wielkości w Europie.

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3st3ui

ycipk-3st3ui
ycipk-3st3ui