Trwa ładowanie...
d2uslm9
Ekspert: PO czeka walka o władzę. Może pojawi się nowa twarz

Ekspert: PO czeka walka o władzę. Może pojawi się nowa twarz

W PO dojdzie w najbliższym czasie do walki o przywództwo, może się ona rozegrać miedzy obozami Ewy Kopacz i Grzegorza Schetyny, ale niewykluczony jest też trzeci obóz, złożony np. z młodego pokolenia, osób dotąd szerzej nieznanych w partii - mówi socjolog Agata Szczęśniak. Była wicenaczelna "Krytyki Politycznej" nie wyklucza, że do walki o kierowanie Platformą stanie też ustępujący prezydent Bronisław Komorowski lub pojawi się ktoś zupełnie nowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2uslm9

Szczęśniak przypuszcza, że w najbliższych miesiącach Platforma Obywatelska bardzo się rozbije. - Prawdopodobnie rozpoczną się walki o to, kto zostanie realnym szefem - dodaje.

Socjolog tłumaczy, że choć obecnie Bronisław Komorowski jest osobą przegraną, kojarzy się z porażką, to wewnątrz PO może mieć wielu zwolenników. - Być może walka o władzę rozegra się między obozem Ewy Kopacz a obozem Grzegorza Schetyny. Możliwe, że pojawi się też nowy obóz - podkreśla wicenaczelna "Krytyki Politycznej".

Szczęśniak nie wyklucza, że w Platformie pojawi się zupełnie nowa osoba i nowy obóz, które na "fali zmiany" zyskają poparcie większości partii.

d2uslm9

Podziel się opinią

Share
d2uslm9
d2uslm9
Więcej tematów