Trwa ładowanie...

Ekspert o możliwych przyczynach wypadku w Niemczech

Okoliczności wypadku polskiego autokaru w Niemczech wskazują na dużą prędkość pojazdu w momencie katastrofy - oceniała ekspert ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ilona Buttler podkreślała jednak, że do tragedii mogło doprowadzić kilka czynników.

Ekspert o możliwych przyczynach wypadku w NiemczechŹródło: PAP/DPA
dfnf6dg
dfnf6dg

Więcej szczegółowych informacji o wypadku

Polski autobus jadący autostradą A4 w okolicach Drezna najechał na tył ukraińskiego autobusu. W wyniku uderzenia autobus z Polski wpadł w poślizg, przebił bariery ochronne i wjechał na przeciwny pas ruchu. Tam zderzył się z mikrobusem.

Ilona Buttler zwraca uwagę, że do wypadku doszło w nocy - czyli jest problem widoczności. Poza tym kierowca na autostradzie mógł być zmęczony monotonną trasą. Przebieg wypadku wskazuje też na to, że polski autobus jechał za blisko ukraińskiego pojazdu. I wreszcie prędkość. Polski autokar przebił barierę ochronną na drodze, a to by wskazywało, że jechał szybko. - Musiały być spore siły kinetyczne skoro udało się przebić barierę i autobus pojawił się na przeciwległym pasie - oceniła ekspert.

W wypadku zginęło co najmniej 9 osób. Kilkadziesiąt osób odniosło obrażenia.

dfnf6dg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfnf6dg
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj