Trwa ładowanie...
d1bwj07

Eksperci ds. terroryzmu: będziemy celem zamachu terrorystycznego

- Wcześniej czy później Polska będzie celem, co do tego nie mam cienia wątpliwości – ocenił ryzyko zamachu terrorystycznego w kraju były antyterrorysta Jerzy Dziewulski w #dzieńdobryWP i dodał, że możemy być celem „prymitywnym, mało skutecznym”. Podobną opinię wyraził ekspert ds. terroryzmu Krzysztof Liedel.

d1bwj07
d1bwj07

Dopytywany przez prowadzącą o to, jaki może być powód ataku, skoro służby zapewniają, że jesteśmy krajem „mało atrakcyjnym” dla terrorystów, Dziewulski podkreślił, że tak jest „na razie”. – Więcej atrakcji mają u siebie. Więcej tych atrakcyjnych ludzi, którzy chcą wykręcić nam jakiś numer, znajduje się gdzie indziej – stwierdził.

Z tą opinią zgodził się Krzysztof Liedel z Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. – To nie jest tak, że my jesteśmy kolejną zieloną wyspą, której nie dotkną te negatywne zjawiska – zaznaczył. W jego ocenie im skuteczniejsze walki prowadzimy przeciwko Państwu Islamskiemu na pograniczu Syrii oraz Iraku, tym więcej kłopotów pojawia się w Europie.

– Terroryzm nie znosi próżni. Tam im zlikwidujemy to zaplecze terrorystyczne, ten kalifat, przeniosą się do Europy, tu będą radykalizować, rekrutować, tu będą dokonywać zamachów terrorystycznych – podkreślił Liedel.

d1bwj07
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bwj07
Więcej tematów