Trwa ładowanie...
dqbh68u
dqbh68u

Ekolodzy odblokowali kolej linową na Kasprowy

Protest ekologów (PAP/Grzegorz Momot)
Prawie dwie i pół godziny trwała blokada kolei linowej na Kasprowy Wierch. Blokadę przerwała interwencja policji i TOPR-owców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dqbh68u

Tuż przed południem około 50 ekologów z całej Polski, Słowacji i Wielkiej Brytanii rozpoczęło protest przeciw planowanemu zwiększeniu przepustowości kolejki.

Młodzi ludzie weszli na dwie pierwsze podpory, sąsiadujące z dolną stacją kolejki w Kuźnicach. Niektórzy za pomocą sprzętu alpinistycznego wpięli się w liny, po których kursują wagoniki. Protestujący rozwinęli transparenty i flagi narodowe. Przy stacji kolejki w Kuźnicach rozdawali turystom ulotki.

Na skutek protestu ekologów na Kasprowym Wierchu oraz na stacji pośredniej na Myślenickich Turniach odciętych zostało około 150 pasażerów - szacuje dyrekcja Polskich Kolei Linowych.

Po godz. 14 ostatni protestujący zeszli, a niektórzy zostali sprowadzeni z podpór. Najbardziej oporni zostali zwiezieni na linach przez ratowników TOPR.

Policja zatrzymała sześć osób pod zarzutem udziału w nielegalnym zgromadzeniu i niestosowania się do poleceń funkcjonariuszy. Zatrzymani zostaną postawieni przez sądem, grozi im grzywna. (jask)

dqbh68u

Podziel się opinią

Share
dqbh68u
dqbh68u